Hoppa till innehåll

Produktioner

Produktioner

Samproduktioner

2022

ALVA (Malung-Sälen/Borlänge)
– Ute jämt (singel)
– Fuck dig (singel)
– Vill du (singel)
– Trä, eld, öl, utekväll (album)
– Tjernobyl (singel)

Peter Åberg (Falun)
– Behövde jag bli så ful (singel)
– Ouvertyr (EP)
– Hem (singel)
– Tyst (singel)
– Massa vackra ord (EP)

2021

In Mourning (Vansbro)
– Colossus – Live at Z7 (singel)
– Live at Z7 (EP)
– At the behest of night (singel)
– Thornwalker (singel)
– The Bleeding Veil (album)

2020

GAUPA (Falun)
– Alfahonan (Shooting Blanks) (singel)
– Vakuum (singel)
– Feberdröm (album)
– Mammon (singel)

Backboons (Säter, Falun, Avesta)
– Ring Of Love (singel)
– Devil In Heaven (singel)
– Burn Out (singel)
– Take Me Out (singel)
– Piece of My Heart (singel)
– Burnout (album)

Stiko Per Larsson (Leksand)
– Ett liv värt att dö för (singel)
– Vi som finns & de som försvann – med Peter LeMarc (singel)
– Vi som finns & de som försvann – med Peter LeMarc (vinylsingel)
– Flyktsagor – återsläpp (dubbel-LP)
– Kap Farväl – återsläpp (dubbel-LP)
– Landet i fjärran (singel)
– Fri fågel (Radio Version) (singel)
– Fri fågel (album)

Sanna Sjödén (Älvdalen)
– Krigsstigen (singel)
– MY PRIZE (singel)

2019

Broder Henrik Rapp (Falun)
– Vad Gör Vi Sen? (singel)
– Överallt (singel)
– Idioter lär oss och vi lär varann (album)
– nöjdman (singel)

Hökartorget (Hedemora)
– Till T (singel)
– Cosa Nostra (singel)
– Idioterna vinner (album)

Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune (Falun)
– Hope That You Want Me Too (singel)
– Let The Jukebox Play (singel)
– Don\’t It Make You Wanna Dance (album)
– Mot Ett Lyckligt Slut (singel)
– Du Är Inte Fri (singel)
– O Holy Night (singel)
– A Country Rockin Christmas – The Album (album)

Nightshine (Borlänge)
– Red Hot Moondance (singel)
– Golden Dreams (singel)
– Life Is Too Short Not To Dance (singel)
– Life Is Too Short Not To Dance (album)

2018

Summer Kid (Falun) albumproduktion
Jolina (Leksand) singelproduktion
David & Goliat (Falun/Leksand) singelproduktion
Vildeko (Borlänge) albumproduktion
Bäckman tolkar Hellzephyrs (Orsa) albumproduktion
Malin Foxdal (Falun) albumproduktion
Pole Siblings (Falun) albumproduktion
Marigold (Falun) album- och turnéproduktion
Mörkret (Falun) singelproduktion

Utgivningar

2022

Anna Ihlis – Klinga klart (DALA431)
Solsaate – The Sons of Arngrim (Dei Frealause Menn) (DALA432)
Broder Henrik Rapp – Dalhalla 21.07.07 (DALA425)
Radiohimlen – Snöänglar // Näsblod (DALA438)
ALVA – Ute jämt (DALA428)
Carl Norén – Svart som ballader (DALA426)
Anamea – Just a Dream (DALA439)
The Radiovisions – Stop, Drop & Roll (DALA437)
Mike Emilio, Chris Noah – Father Father (DALA440)
Peter Åberg – Behövde jag bli så ful (DALA434)
Post Poem – I’m So Glad (DALA441)
Dead man’s path – Lidless, Hopeless, Psychosis (DALA443)
ALVA – Fuck dig (DALA436)
Andy And The Rockets – Ghost in this Town (DALA457)
In Mourning – Black Storm (Live in Valley Sound Studio) (DALA456)
Coalgarden – Dark Path of Thanatos (DALA465)
ALVA – Vill du (DALA444)
Stiko Per Larsson – Alla för vem? (DALA463)
Kilimaniaro – Appleville (DALA458)
Daniel Saturn – Patient Människa Produkt (DALA459)
Carl Norén – Vaknatt (DALA467)
In Mourning – Live in Valley Sound Studio (DALA427)
Andy And The Rockets – The Day Our Music Died (DALA468)
Johan Eriksson – Gryning över Kiev (DALA471)
Radiohimlen – Nollgravitation (DALA466)
Peter Åberg – Ouvertyr (DALA445)
ALVA – Trä, eld, öl, utekväll (DALA464)
Carl Norén – En ungdomlig visa (DALA469)
Dead man’s path – Fields of Elysium (DALA479)
Don Mind feat. Erik Göransson – SMASH (DALA478)
Daniel Saturn – Processanalys (DALA460)
Sperling – I tid och otid (DALA472)
Niklas Rapp – Been Answered Before (DALA480)
Carl Norén – Kolvaktarens sånger (DALA470)
Broder Henrik Rapp – Den sista sommaren (DALA473)
Andy And The Rockets – Ghost Town (DALA477)
Bolaget – Någon annan (efter fem) (DALA484)
Happy Landings – Oh Brother, Help Me Out (DALA476)
Kilimaniaro – Castles of Sand (DALA483)
Daniel Saturn – Total Digitalisering (DALA461)
Joel Burman – Samhällskomik (DALA482)
Peter Åberg – Hem (DALA481)
Sold’s Finest – Va’ i lag (DALA488)
Dead man’s path – God among insects (DALA487)
W.E.L.M.A. feat. Ylva Eriksson – Husavik (My Hometown) (DALA495)
Young Rich & Pitiful – Young Rich & Pitiful (DALA499)
Matz Jinglez – Vara med dig här (DALA486)
W.E.L.M.A. – The Place Where I Belong (DALA497)
Niklas Rapp – Exam (DALA495)
Elin Rehn – Jupiter (Alternative Version) (DALA496)
Killer Cashew – Written in the Stars (DALA501)
Broder Henrik Rapp – Fri (bland ingenting) (DALA474)
Victor Brodin – Lonely Star (DALA499)
Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune – Jag reser idag (DALA500)
Xion – Fake Acid (DALA503)
Johannes Kotschy – And That’s Why I Love You – 2022 Version (DALA502)
Daniel Saturn – Jag Är Verksamheten (DALA462)
Broder Henrik Rapp – Det som söndrar (DALA475)
Wikingg and Unggfuotjeð – Bara liteð suolstjin (Bara Lite Solsken) (DALA511)
Peter Åberg – Tyst (DALA506)
Victor Brodin – Closer (DALA509)
Dead man’s path – Don’t miss me, you chose this (DALA510)
JOHN LUKAS – Expansion (DALA508)
ALVA – Tjernobyl (DALA507)
Radiohimlen – Svart Champagne (DALA512)
Elin Rehn – Perennial – Alternative Versions (DALA519)
Stiko Per Larsson – Vår plats i tiden (DALA513)
Peter Åberg – Massa vackra ord (DALA504)
In Mourning – Blood in the furrows – Reimagined (DALA518)
Killer Cashew – Shelter (DALA520)
Victor Brodin – Until You’re Here (DALA528)
The Dishonest Few – Crime Of The Century (DALA521)
Liam Strand – Det går bra (när man är bra) (DALA514)
The Radiovisions – White Christmas (DALA522)
Dead man’s path – Intus Mortem (DALA531)
alderman [swe] – the way we talk (DALA535)
Broder Henrik Rapp – Snart kommer änglarna att landa (DALA523)
Johan Testad – Länge leve Bonusfamiljen – Musiken från filmen (DALA530)

2021

Oh Please – 49 Days Of Summer (DALA311)
Niklas Rapp – Mmm (DALA312)
Mattias Lies – In a World Where I Don’t Belong (DALA315)
Prop Dylan – Fyra stripes (DALA308)
Stiko Per Larsson – Fri fågel (Radio Version) (DALA328)
Stiko Per Larsson – Fri fågel (DALA305)
The Lawrence Lee Project – New Messiah (DALA317)
Maja Ottilia – Våra bästa år (DALA320)
Matilda Thuresson – Perfect World (DALA332)
W.E.L.M.A. – Spretigare kan ingen vara (DALA318)
Kent-Alfs – Din värld (DALA319)
Raketklubben feat. jalz – Landa i min famn (On The Edge) [jalz remix] (DALA325)
Anna Ihlis & Are Lauritzen – Breathe Me (DALA321)
Royal Brigade – Invader (DALA316)
Johan Eriksson – En sång till en vän (DALA336)
Maja Ottilia – Våra bästa år (Zoom-sessions) (DALA333)
Pyjamasorkestern – Du pratar strunt (DALA331)
Sanna Sjödén – FICK DICH ARSCHLOCH (DALA322)
Vålådalen – Ultravåld 0240 (DALA326)
Tibble Transsibiriska – Hop Hop Digidaj/Räven (DALA330)
Happy Landings – Sin-Dee (DALA323)
Bolaget – Borde gå hem (DALA338)
ALVA – Du ringer bara mig på natten (DALA339)
Coalgarden – Dark (DALA324)
Marigold – Big Green Eyes (DALA340)
Maja Ottilia – Ångrar allt (DALA329)
Johan Eriksson – Bryt ihop & kom igen (DALA344)
DIKET – Livet tar (DALA334)
Tova Steel – Hemmafest (DALA342)
Matilda Thuresson – Bruten tid (DALA345)
Royal Brigade – Final Destination (DALA349)
Johan Eriksson – Leksandslåtar (DALA351)
In Mourning – Colossus – Live at Z7 (DALA347)
Happy Landings – Find Me (DALA343)
DIKET – Eremiten (DALA353)
DIKET – DIKET (DALA335)
The Lawrence Lee Project – Letter From My Mom (DALA346)
Post Poem – Smile (DALA357)
Johan Eriksson – Nu börjar vi om (DALA360)
Andy And The Rockets – Hot Black Desert (DALA327)
Zone Zero – The girl with the dragon tattoo (DALA356)
Stiko Per Larsson – Moln ovan mig (DALA352)
Jocke & Linda – Falu Stad (DALA350)
Maja Ottilia – Bra (DALA355)
ALVA – Skitarg (DALA354)
Solsaate – Orvais Blodiga Dag (DALA359)
Erik Runeson – When You’re So Down You Don’t Know What’s Up (DALA358)
Holmes – Born (DALA361)
Quicker – Rock ’n’ roll (DALA362)
In Mourning – Live at Z7 (DALA348)
Marigold – The Shame (DALA363)
Broder Henrik Rapp – Riksväg 69 Revisited (DALA364)
Holmes – Time (DALA367)
Happy Landings – Inside Out And Back (DALA365)
ALVA feat. Filip Lundgren – Det är inte bara månen (DALA369)
Quicker – Ready now (DALA370)
Annsofie Lindström feat. Martin Riverfield & The Wheels of Fortune – Train (DALA371)
Zone Zero – Lady Of The Valley (DALA372)
Stiko Per Larsson – Längre nedåt floden/Jag har vandrat mina stigar (DALA376)
Sperling – Fysiskt förändrad (DALA368)
Solsaate – Ur svartaste jord (DALA373)
Royal Brigade – No Fear (DALA377)
Post Poem – Hide & Seek (DALA379)
Marigold – Into The Jungle (DALA380)
Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune – I Can’t Believe (DALA383)
Quicker – Let us rock 21 juli (DALA381)
Coalgarden – Path (DALA378)
Andy And The Rockets – Steel Train (DALA384)
Zone Zero – Erase the pain (DALA387)
Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune – Before I Met You (DALA394)
Young Rich & Pitiful – So She Said/He’s Got Everything (DALA393)
Sold’s Finest – Slogbods Baby (DALA392)
Peter Åberg – Dagen du dör (DALA389)
Chris Noah, Mike Emilio – Spare Me a Dime (DALA399)
Radiohimlen feat. Linn Edlund – Brevroman (DALA395)
Zone Zero – Screams from the valley (DALA397)
Marigold – Back Into the Jungle (DALA391)
Quicker – Only when it rains (DALA382)
Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune – Rhinestone Suit And An Old Guitar (DALA401)
Broder Henrik Rapp – När jag vänder mig om (DALA402)
Nightshine – Love Is Like A Sparkle (DALA408)
Coalgarden – Thanatos (DALA386)
Bolaget & De Vet Du – Brände hela lönen (DALA409)
In Mourning – At the behest of night (DALA405)
Carl Norén – Jag har drömt (DALA407)
The Radiovisions – Keep Rolling (DALA415)
Marigold – Bang on My Drum (DALA414)
Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune – Back To Basic (DALA413)
DIKET – Lokomotiv (DALA410)
ALVA – Samlad värk (DALA403)
David & Goliat – I Could Use A Friend (DALA404)
Anna Ihlis, Dalasinfoniettan – Avskedet (DALA411)
Quicker – Ready now (DALA400)
In Mourning – Thornwalker (DALA406)
Andy And The Rockets – Take Me Back (DALA417)
Marigold – Bonny & Goliath (DALA341)
Peter Åberg – Flyga (DALA416)
Anna Ihlis & Dalasinfoniettan – Det ömmaste ord. (DALA412)
Radiohimlen – För varje dag (DALA418)
Carl Norén – Nu mörknar min väg (DALA420)
In Mourning – The Bleeding Veil (DALA388)
Joel Burman – Midnight Train (DALA423)
October Tide – 12 Days Of Rain (2021 Version) (DALA422)
Young Rich & Pitiful – Philip Marlowe Said / Natural Responses (DALA421)
Sperling – R-Pack (DALA430)
Broder Henrik Rapp – Underbar – Live (DALA424)
Bolaget – Kan Inte Gå (DALA433)
Sold’s Finest – You (DALA429)

2020

GAUPA – Alfahonan (Shooting Blanks) (DALA210)
Gun Bun Baby – I Hear Them Calling (DALA214)
Tias Star – Sant som jag säger (DALA216)
chy – People Should Follow Their Dreams – Bedroom Version (DALA213)
Johan Eriksson – Så långt min längtan når (DALA219)
I Am Karate – 17 (DALA217)
Niklas Rapp – Time is all (I need, dad) (DALA208)
Gun Bun Baby – Tyke The Rebel Elephant (DALA215)
Are Lauritzen – Eden (DALA218)
Never Ending Project – Vakna (DALA221)
Radiohimlen – En Trasig Synth (DALA230)
Backboons – Ring Of Love (DALA224)
Niklas Rapp – Niklas Rapp (DALA196)
Niklas Rapp – Niklas Rapp – Deluxe Version (DALA236)
The Stupors – Whatcha Got? (DALA220)
GAUPA – Vakuum (DALA222)
Backboons – Devin In Heaven (DALA225)
Are Lauritzen – Dreaming (DALA231)
Stiko Per Larsson – Ett liv värt att dö för (DALA233)
I Am Karate – Good At First (DALA235)
Oh Please! – I Have Made A Mess Of What Could Have Been (DALA237)
Backboons – Burnout (DALA226)
Martin Riverfield & The Wheels OF Fortune – Allt ska bli bra (DALA234)
Are Lauritzen – The Golden Boy (DALA232)
Mattias Lies – Deadliest Of Stars (DALA238)
GAUPA – Feberdröm (DALA223)
The Stupors – Disconnected (DALA243)
chy – paradise (DALA241)
Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune – Drömmen om Amerika (DALA242)
Johan Eriksson – Hjältar av guld (DALA246)
Fanny Wedmark – Free (DALA247)
Radiohimlen – Törnfågeln (DALA244)
Oh Please! – Ride Into The Sun (DALA239)
Broder Henrik Rapp – Omgiven av idioter (DALA245)
Ärkepucko – Gator & Torg (DALA248)
Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune – Bakom Spegeln (DALA251)
Backboons – Take Me Out (DALA227)
I Am Karate – Sad People Laughing (DALA249)
Elias & The Wizzkids – Corona Song (DALA250)
Elias & The Wizzkids – Dalarna The Place I Call Home (DALA253)
Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune feat Annsofie Lindström – Om du tror på mig (DALA255)
Backboons – Piece Of My Heart (DALA228)
Bolaget – Fingrarna i halsen (DALA261)
Stiko Per Larsson med Peter LeMarc – Vi som finns & de som försvann (DALA260)
Raketklubben – Vi är slut (DALA252)
Mattias Lies – Maze of Blues (DALA257)
The Stupors – Stinking Thinking (DALA268)
Ärkepucko – Vasaru?! (DALA265)
Sperling – Det är inte skon (DALA259)
Backboons – Burnout (DALA229)
Ambassadors of the Sun – From The Shadows (DALA263)
Nightshine – Out For Tonight (DALA272)
Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune – På Svenska (DALA256)
Oh Please! – Seashells And Secrets (DALA267)
Erik Runeson feat. Björn Skifs – Slow Train Coming (DALA258)
The Dishonest Few – No Honor Among Thieves (DALA273)
nästet – Måla (DALA269)
Mattias Lies – Highs & Lows (DALA266)
Ärkepucko – Förklara (DALA277)
Radiohimlen – Nattens Lekar (DALA262)
Hökartorget – Remixerna Vinner (DALA276)
Raketklubben & Äventyret – Is i magen/Is i hjärtat (DALA275)
Ambassadors of the Sun – Orbiting a dead star (DALA264)
nästet – Fan (DALA279)
Joel Burman – Reach The Sky (DALA270)
Nightshine & Malm – Think About Me (DALA281)
Pyjamasorkestern & Ponnyn Pytte – Ponnyn Pyttes Sång (DALA282)
Pyjamasorkesten – Du kan va’ en hjälte (DALA283)
The Dishonest Few – Part IV: Witchcraft (DALA280)
Ärkepucko – Manifest (DALA287)
The Stupors – Temptation´s a Bitch (DALA286)
Raketklubben – Portugal (DALA285)
Maja Ottilia – Våra bästa år (DALA288)
Radiohimlen – Modern Tragedi (DALA284)
Niklas Rapp – Thoughts (DALA289)
The Dishonest Few – Dishonesty Prevails (DALA274)
Dead man’s path – I, abomination (DALA296)
Karin Green – Kärlekens Olika Ansikten (DALA290)
Maja Ottilia – Kalejdoskop (DALA294)
Sanna Sjödén – Krigsstigen (DALA295)
Raketklubben – Inte fucka upp nu (DALA292)
W.E.L.M.A. – 2 Second Shower Smoke (DALA298)
Bolaget – Dum (DALA300)
Kent-Alfs – Så förlåt lilla vän (DALA299)
nästet – Till det som var (DALA302)
Kilimaniaro – Over and Over (DALA301)
Prop Dylan – Alkemi (DALA297)
Joel Burman – Here And Now (DALA271)
Raketklubben – Raketklubben (DALA291)
Don Mind feat. David – Someone Like Her (DALA293)
Sanna Sjödén – MY PRIZE (DALA306)
Stiko Per Larsson – Landet i fjärran (DALA303)
El Sueco – All I have to do is dream / Miss Universe (DALA307)
Matilda Thuresson – Bruten Tid (DALA313)
Kent-Alfs – Kent-Alfs I Studio (DALA304)
Tova Steel – Dunkar musik (DALA309)
GAUPA – Mammon (DALA314)

2019

Jay Malik – Save the best for last (DALA123)
Mental Klimax – Sane (DALA131)
Vildeko – AKT 0 (DALA127)
Sanna Sjödén – Kom Ihåg (DALA132)
Tangerine Tail – Chasing Your Tail (DALA135)
Martin Riverfield & The Wheels of Fortune – Hope That You Want Me Too (DALA129)
Power Of Rage – Power Of Rage (DALA130)
The Yellow Tower – The Yellow Tower (DALA134)
Broder Henrik Rapp – Säg Mig Vad Du Ser (DALA133)
Vulterra – Clear Skies (DALA136)
Various Artists – Musik från Ovansiljan 2018/19 (SORKCD01)
Raketklubben – Sen jag lämnade dig (DALA138)
El Sueco – The Beer Song (DALA140)
David & Goliat – Beauty’s Only Skin Deep (DALA051)
Hökartorget – Till T (DALA139)
Vraket – Yay, Another Straight White Man With a Beard And a Fucking Guitar (DALA143)
Sara Broman – Oh Darling (DALA142)
David & Goliat – Blissful Ignorance (DALA137)
Raketklubben – fuck dig, fan för dig (DALA141)
Sanna Sjödén – Ig Ir Ig (DALA151)
Martin Riverfield & The Wheels of Fortune – Let The Jukebox Play (DALA144)
Hökartorget – Cosa Nostra (DALA145)
VISKA – Stormproof Vest (DALA146)
Jolina feat. Mark Zero – Exhale You (DALA153)
Young Rich & Pitiful – …in Paris (DALA154)
Mattias Lies – Dr. Jekyll (DALA149)
VISKA – Lost Cause (DALA147)
Chikan – Tough Love (DALA150)
Hökartorget – Idioterna vinner (DALA156)
Martin Riverfield & The Wheels of Fortune – Don\’t It Make You Wanna Dance (DALA148)
Broder Henrik Rapp – Vad Gör Vi Sen? (DALA152)
David & Goliat – David & Goliat (DALA155)
Never Ending Project – Super High (DALA157)
Mattias Lies – En plats på Jorden (DALA164)
Backboons – Good Old Song (DALA167)
Erika Blackbird – Diamonds In The Rough (DALA159)
David Ronnegard – Great Old Tree (DALA161)
She\’s Cake – Absolute Highschool Hits, Vol. 42 (DALA158)
The Stupors – Improvement (DALA168)
Godlike Bear – Liminal (DALA165)
Nightshine – Golden Dreams (DALA166)
David Ronnegard – The Light Of Livelong City (DALA162)
Sara Broman – Dragonfly (DALA163)
Stiko Per Larsson – Broarna Brinner (DALA171)
Jana Alexa – Your Girl (DALA170)
Backboons – Hurricane (DALA169)
Linnéa Englund – Tolkar Ted Gärdestad (DALA172)
Världsrymden – Våra Förfäders Simulation (DALA173)
Ateş – A Song Of Ice And Fire (DALA174)
Laven – The Verry Best Of (DALA177)
Stiko & Moraeus – Solen I Mitt Liv (DALA179)
Halla Alrefay – Lever Livet (DALA176)
Världsrymden – Samtidigt Längre Bort I Den Fjärde Dimensionen (DALA178)
The Yellow Tower – Hiraeth (DALA182)
Vulterra – Pattern Of Lights (DALA188)
Broder Henrik Rapp feat. Peter Morén – Överallt (DALA181)
Två Män & En Bas – Två Män & En Bas (DALA185)
Världsrymden – 1965 (Enligt Västerländsk Tideräkning) (DALA187)
Vulterra – Grounded Symphonies (DALA189)
Den Hemliga Musiken – I Stugan (DALA195)
JAKKOBI – Adam & Eve (DALA191)
Raketklubben – Astronaut (DALA86)
Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune – Mot Ett Lyckligt Slut (DALA192)
Världsrymden – Tidsresenären (DALA190)
Broder Henrik Rapp – Idioter lär oss och vi lär varann (DALA183)
Solitary Moan – Luna Lunatic (DALA194)
Martin Riverfield & Stiko Per Larsson – Du Är Inte Fri (DALA198)
Nightshine – Life Is Too Short Not To Dance (DALA193)
Chikan – Everybody’s Making A Profit (DALA197)
Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune – O Holy Night (DALA201)
Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune – A Country Rockin’ Christmas – The Album (DALA202)
Young Rich & Pitiful – Young Rich Pitiful Stupid and Sad (DALA203)
Nightshine – Life Is Too Short Not To Dance (DALA200)
Halla Alrefay – Tivoli (DALA204)
Stiko Per Larsson – Snöar på oss (DALA205)
Mattias Lies – Silver & Gold (DALA206)
Gun Bun Baby – It\’s Not Rocket Science (DALA211)
Broder Henrik Rapp – nöjdman (DALA209)
Johan Eriksson – I hundra år så har vi älskat dig (DALA212)
Niklas Rapp – Then (DALA207)

2018

Jolina – Perfect (DALA042)
chy – Human (DALA040)
TIN3X feat. LVRK – Alone (DALA043)
GAUPA – The Drunk Autopussy Wants To Fight You (DALA044)
Annica Sillars – Annica Sillars (DALA038)
LVRK – Mama Told Me (DALA029)
Helga – Battle Song (DALA045)
Vildeko – Darkness Let\’s Go (DALA046)
Erika Blackbird – A Feather Is Not A Bird (DALA048)
Soulsaga – Mannen (DALA053)
Dead Serious – Dark Confessions (DALA052)
Flat Foot – The Man From Soroca Part 1 (DALA050)
Third Brother – Follow The Footsteps On The Wall (DALA056)
Vildeko – Can You Hear Me Now? (DALA058)
chy – Hollow (DALA057)
Chainwreck – Fire Walks The Water (DALA049)
Nightshine – Shake Me (DALA042)
Summer Kid – Here She Comes (DALA041)
LVRK – Verge Of Verdict (DALA060)
Laven – The best of (DALA059)
Bäckman – Bäckman tolkar Hellzephyrs (och några till) (DALA062)
Raketklubben – Industristad (DALA063)
Julius Österberg – Dödsförälskad (DALA064)
Julius Österberg – Livet (DALA065)
Wilma Pettersson Holmqvist (DALA067)
Shunk – High Above (DALA055)
Hanna Gustavsson – Hela Natten Lyser Sommaren (DALA068)
Crashly & Curly – Believe Me (DALA070)
Nightshine – Shake Me Remixes (DALA061)
chy – They Say (DALA071)
GAUPA – GAUPA (DALA073)
Good Harvest – Never Could You Ever (DALA066)
Mattias Lies – Till Låns (DALA074)
LVRK – Heart to Heart (DALA072)
Godlike Bear – Believer (DALA075)
Summer Kid – Wake Me Up When I\’m Famous (DALA047)
Mattias Lies – Arvet (DALA078)
Siarate – Dexed (DALA076)
Jay Malik – You (DALA077)
Martin Riverfield & The Wheels of Fortune – Finns det någon där uppe? (DALA082)
Nightshine – Struck By Lightning (DALA069)
The Stupors – The Stupors (DALA084)
Malin Foxdal – Swede Hollow (BLUE1801/DALA083)
Ärkepucko – Ta en till (DALA085)
Erik Runeson – Match In The Dark (DALA086)
Godlike Bear – Rites Of Passage (DALA087)
Backboons – Hurricane (DALA088)
Broder Henrik Rapp – Svarta Hem (DALA089)
Nightshine – Love Yourself (DALA090)
VISKA – Vildare kan ingen vara (DALA091)
Cecilia – Push (DALA095)
Martin Riverfield & The Wheels of Fortune – Dancing Queen (DALA093)
chy – Emotions (DALA092)
Broder Henrik Rapp – Är vi underhållna nu? (DALA094)
Mörkret – Mörkrets återkomst (DALA97)
Sanna Sjödén – Öppna Ögonen (DALA096)
Backboons – Comes Around (DALA099)
The Major Seconds – Angelo (DALA098)
Raketklubben – Nånting är fel (DALA103)
Tangerine Tail – Are You Excited (DALA104)
Backboons – How Do I Get You Now (DALA108)
LVRK – Landet Lagom (DALA100)
Young Rich & Pitiful – Ambitions on vacation (DALA105/CMR04)
Martin Riverfield and the Wheels of Fortune – Shine (DALA106)
Kapten Grå – Försök (DALA101)
Vulterra – Solar Surfer (DALA102)
Carl-Olov Johansson – I Am The Roots(DALA109)
El Sueco – Red Light / Who (DALA107)
Broder Henrik Rapp – Gräsänklingsgrav (DALA111)
Backboons – Color Stone (DALA115)
Jonathan Wien – By Your Side (DALA112)
Anders D Andersson – Följa (DALA110)
Göran Jans – Hedemora (DALA114)
Erika Blackbird – Endless Sea (DALA113)
Backboons – Looking For Love (DALA117)
VISKA – Angry Heart (DALA118)
John Mitchell & Sofie Jonsson – Gagnef Girl (DALA121)
Martin Riverfield and the Wheels of Fortune – A Rockin’ Christmas Vol 2 (DALA119)
Backboons – Summer Love (DALA124)
Jonathan Wien – Irreplaceable (DALA120)
Erik Runeson – God Rest Ye Merry, Gentlemen (DALA125)
Vulterra – Vapor Trails (DALA122)
Summer Kid – Happy freakin new year (DALA128)
Nightshine – Red Hoot Moondance (DALA116)
Andreas Ljusteräng – Fan vad grym jag är (DALA126)

2017

The Memory Returns – Blind (DALA001)
Chainwreck – Fire (DALA002)
Hökartorget – Känna Allt (DALA003)
Vildeko – Dancing Shadows (DALA004)
Nightshine – Dance (DALA005)
Andreas Ljusteräng – Galet Tokig I Säter (DALA006)
Pyjamasorkestern – Pyjamasorkestern (DALA007)
Uncanny – Liturgy (DALA008)
LVRK feat. Hanna Edlund – I Feel The Earth Moving (DALA009)
Chainwreck – Walks (DALA011)
Vildeko – Wolftown (DALA012)
Oil My Member – The Eggplant Session (DALA010)
Thenighttimeproject – Anti Meridian (DALA016)
VCPS – Out Of Bed (DALA014)
Summer Kid – Bike (DALA013)
Aber INC. – Give me my TV back! (DALA017)
Nightshine – The Queen (DALA015)
Uncanny – Splenium For Nyktophobia (DALA018)
Tant Grön, Tant Brun & Tant Börjeahlin – Värdelös (DALA019)
Chainwreck – The (DALA020)
Göran Jans & Companiet – Lyckliga Dar (DALA024)
Ärkepucko – Ohälsans Industri (DALA023)
Vraket – People Like You (DALA030)
Jolina – You (DALA021)
Jonathan Wien – Behind Every Scar (DALA028)
Äventyret – Daniel var i Finland (DALA027)
NORAK – Placebo (DALA022)
The Bergh – Big Sky Falls (DALA028)
Chainwreck – Water (DALA031)
Carl-Olov Johansson – Folkmusik från Rättvik (DALA033)
Stefan Altzar – The Postapocalyptic Cowboy Song (DALA034)
David & Goliat – You Reap Just What You Sow (DALA032)
Godlike Bear – After All (DALA035)
VCPS – Don\’t Wanna Be Your Baby (DALA025)
Stefan Altzar – Stefan Altzar (DALA037)

Återutgivningar

Malin Foxdal – Nattfjäril (BLUE1001)
Malin Foxdal – Lång väg hem (BLUE1301)
Chainwreck – A season of hates perfection (ADR103)
Chainwreck – Chainwreck (ADR102)
Wahlström/Allard Duo – Källa (Krex Records CD002)
Enica – Enica (DALA039)
The Merit – Lions Cage (DALA79)
The Merit – Wired In Vein (DALA080)
The Merit – Gently Scented Liquid Soap (DALA081)
Karin Green – Mitt bultande hjärta (GVCD0802)
In Mourning – Monolith (ASH 068)
Karin Green – Vintersingel (GV1412)
Karin Green – Julsingel (GVCD0902)
Cousteau – Hjärtat Springer (H&H1401)
Den vedervärdige mannen från Säffle – Glasfjorden (PAC1901)
Karin Green – LP ”Brinn” 1982 (TR-031 47)
Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune – I\’ll Be Waiting (RIV02)
Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune – A Country Rockin Christmas, Vol 1 (RIV02)
Niklas Rapp – Övergångsrit (NRAPP01)
Niklas Rapp – Höger vänster höger (NRAPP02)
Niklas Rapp – Sparkles (NRAPP03)
Niklas Rapp – Miracles (NRAPP04)
Niklas Rapp – A Bible Short (NRAPP05)
Doris Hopp – Ali Boulala (DH201301)
Doris Hopp – Nu är partyt slut (DH201302)
Doris Hopp – Allt jag vill är att du vill (DH201303)
Doris Hopp – Ett eget hav av längtan (DH201401)
Alderman – Bending Patterns (ALDM1501)
Mother Of God – Mother Of God (RO003)
Mother Of God – Forging A New Path (MMF001)
Musikalen Oðerwais (ODCD 001)
Petra Kvännå – Slow by slow (BCR-CDS-5022000502)
Mother of God – Black Ocean (MMF002)
1978 – Venedig sjunker (GGMCD0401)
In Mourning – Shrouded Divine (Chapter 55)
Uncanny – Transportation To The Uncanny (Demo 1991) (Uncanny2)
Uncanny – Nyktalgia (Demo 1992) (Uncanny1)
Zone Zero – Heavy Metal (DALAEP04)
Sugarplum Fairy – Stay Young
Sugarplum Fairy – Young & Armed
Sugarplum Fairy – First Round First Minute
Sugarplum Fairy – The Wild One
Carl Norén – Owls
Carl Norén – That’s The Way I Like It
Carl Norén – Going Out Tonight
Carl Norén – The Anger
Bolaget – Fem komma tvåan
Bolaget – Afterwork
Bolaget – Nykter
Bolaget – Efterskida
Bolaget – Jag & Åke
Andy And The Rockets – Big City Lights
Follow Him To The End Of The Desert – The Martial Law Stories EP
Follow Him To The End Of The Desert – HipHop Died Giving Birth To This EP
Follow Him To The End Of The Desert – Ali Boulala del II
Follow Him To The End Of The Desert – The Jacksonian March Mixtape
Follow Him To The End Of The Desert – Until There’s No One Left To Bury
Ooooklart – Du förtjänar en däng
Ooooklart – Gamer
Dalapolisens Spelmän – …på fri fot
Dalapolisens Spelmän – Med nya spår efter 35 år
Dalapolisens Spelmän – Fängslande låtar
Ooooklart & FETer M – Du förtjänar en däng (FETer M Remix)
Ooooklart & FETer M – Inte i dig (jag har fullt upp med mig)
Ooooklart & FETer M – Inte i dig (jag har fullt upp med mig) [Dirty Tequila Mix]
Ooooklart – Dumpad
Ooooklart & FETer M – Perfect Match
Ooooklart & FETer M – HELVETE
Fia – Made of Stars
Fia – Legacy of Light
Fia – Time for Greatness
Fia – All That You Are
Fia – Waterfall of Wisdom
Fia – MEDICINE
Fia & Himlakropp – Root
Fia – Cirkeln

Support

2022

Blodskam (Falun) – produktionsstöd
Prop Dylan (Borlänge) – produktionsstöd
Strangers Candy (Falun) – marknadsstöd
Andy And The Rockets (Leksand) – marknadsstöd
Winona Oak (Mora) – produktionsstöd
Mike Emilio (Smedjebacken) – produktionsstöd
Bäckman (Orsa) – marknadsstöd
In Mourning (Vansbro) – marknadsstöd
Moonica Mac (Borlänge) – marknadsstöd
Dödsrit (Borlänge) – produktionsstöd
Orsa Livesessions (Orsa) – marknadsstöd
ABIAN (Rättvik) – marknadsstöd
Tusse (Leksand) – marknadsstöd
PreHistoric Animals (Borlänge) – marknadsstöd
Daniel Saturn (Mora) – produktionsstöd
The Radiovisions (Falun) – produktionsstöd
Villa Rivercat (Borlänge) – marknadsstöd
Carl Norén (Borlänge) – produktionsstöd
In Mourning (Vansbro) – marknadsstöd
Carl Norén (Borlänge) – marknadsstöd
Dala Live (Falun) – arrangörsstöd
Broder Henrik Rapp (Falun) – produktionsstöd
In Mourning (Vansbro) – marknadsstöd
Nightshine (Borlänge) – marknadsstöd
Xion (Falun, Säter, Ludvika) – marknadsstöd
Visfestivalen Kontraband (Ludvika) – arrangörsstöd
Borlänge Orkesterförening (Borlänge) – arrangörsstöd
Moonica Mac (Borlänge) – produktionsstöd
Föreningen Rocknallen (Vansbro) – arrangörsstöd
Musikföreningen Svängremmen (Ludvika) – arrangörsstöd
Andy And The Rockets (Leksand) – produktionsstöd
Avesta Kulturscen (Avesta) – arrangörsstöd
Raketklubben (Borlänge) – turnéstöd
Xion (Falun, Säter, Ludvika) – produktionsstöd
Joel Burman (Borlänge) – produktionsstöd
Kläppen Ski & Snowboard Festival (Malung-Sälen) – arrangörsstöd
The Sensitives (Falun) – turnéstöd
Kilimaniaro (Rättvik) – produktionsstöd
Sperling (Borlänge) – marknadsstöd
Andy And The Rockets (Leksand) – produktionsstöd
Bolaget (Falun) – marknadsstöd
Carl Norén (Borlänge) – marknadsstöd
Ankies (Borlänge) – marknadsstöd
Bolaget (Falun) – produktionsstöd
Besvärjelsen (Vansbro) – marknadsstöd
Void Entertainment (Rättvik) – arrangörsstöd
Bara Karin (Leksand) – marknadsstöd
Rockbonden (Avesta) – arrangörsstöd
Carl Norén (Borlänge) – marknadsstöd
Andy And The Rockets (Leksand) – marknadsstöd
Joel Burman (Borlänge) – marknadsstöd
Åfesten (Falun) – arrangörsstöd
Backbyns Loge (Leksand) – arrangörsstöd
Jolina (Leksand) – turnéstöd
Lokomotiv HPE (Falun) – marknadsstöd
Festen i parken (Borlänge) – arrangörsstöd
Skenstafestivalen (Säter) – arrangörsstöd
Broder Henrik Rapp (Falun) – marknadsstöd
Allsång på Stora Torget (Falun) – arrangörsstöd
Elin Rehn (Falun) – produktionsstöd
Matz Jinglez (Leksand) – produktionsstöd
Victor Brodin (Falun) – produktionsstöd
Äteriet (Borlänge) – arrangörsstöd
Winona Oak (Mora) – turnéstöd
Allsång på Trägårn (Leksand/Rättvik) – arrangörsstöd
Allsång på Torget (Falun) – arrangörsstöd
Bolaget (Falun) – marknadsstöd
In Mourning (Vansbro) – produktionsstöd
Flat Foot (Falun) – produktionsstöd
Moonica Mac (Borlänge) – produktionsstöd
Hela Avesta Sjunger (Avesta) – arrangörsstöd
Krylbo Mangel (Avesta) – arrangörsstöd
Borlänge Orkesterförening (Borlänge) – arrangörsstöd
Stiko Per Larsson (Leksand) – produktionsstöd
Traci Trexx Midnite Blues (Avesta) – produktionsstöd
Pyjamasorkestern (Leksand) – marknadsstöd
Martin Riverfield & The Wheels of Fortune (Falun) – produktionsstöd
Moonica Mac (Borlänge) – produktionsstöd
Victor Brodin (Falun) – turnéstöd
The Radiovisions (Falun) – turnéstöd
Valentina Orioli (Borlänge) – turnéstöd
Xion (Borlänge) – marknadsstöd
Prop Dylan (Borlänge) – produktionsstöd
Orsa Livesessions (Orsa) – marknadsstöd
Karin Park (Leksand) – turnéstöd
Filiz (Gagnef) – turnéstöd
Bolaget (Falun) – marknadsstöd
The Radiovisions (Falun) – turnéstöd
Diane Emerita (Avesta) – produktionsstöd
Valentina Orioli (Borlänge) – turnéstöd
The Sensitives (Falun) – turnéstöd
Victor Brodin (Falun) – turnéstöd
Carl Norén (Borlänge) – turnéstöd
Ginger Lo (Leksand) – marknadsstöd
Radiohimlen (Avesta) – produktionsstöd
Maniak (Falun) – marknadsstöd
Enviken Records (Falun) – produktionsstöd
Tarish (Falun) – produktionsstöd
Liam Strand (Avesta) – produktionsstöd
Johannes Kotschy (Avesta) – marknadsstöd
Stiko Per Larsson (Leksand) – produktionsstöd
Malin Foxdal (Falun) – marknadsstöd
JOHN LUKAS (Rättvik) – produktionsstöd
Elin Rehn (Falun) – produktionsstöd
Killer Cashew (Falun) – produktionsstöd
Rökbacken (Falun) – arrangörsstöd
Karin Park (Leksand) – turnéstöd
Xion (Borlänge) – produktionsstöd
In Mourning (Vansbro) – produktionsstöd
Bolaget (Falun) – marknadsstöd
Ett Dödens Maskineri (Falun) – produktionsstöd
Avesta Kulturscen (Avesta) – arrangörsstöd
Kulturgaraget (Avesta) – arrangörsstöd
Pyjamasorkestern (Leksand) – produktionsstöd
Miriavyn (Avesta) -produktionsstöd
Roots by OLING (Falun) – arrangörsstöd
Mike Emilio (Smedjebacken) – marknadsstöd
In Mourning (Vansbro) – marknadsstöd
Daniel Saturn (Mora) – marknadsstöd

2021

Happy Landings (Leksand) – produktionsstöd
LÝSIS (Falun) – produktionsstöd
Sanna Sjödén (Älvdalen) – marknadsstöd
Storgards (Rättvik) – juridisk rådgivning
Tusse (Leksand) – marknadsstöd
Skott (Rättvik) – marknadsstöd
Markström Media (Falun) – produktionsstöd
ALVA (Malung-Sälen) – produktionsstöd
Royal Brigade (Vansbro) – produktionsstöd
Bolaget (Falun) – marknadsstöd
nästet (Borlänge) – marknadsstöd
Andy And The Rockets (Leksand) – marknadsstöd
Peter Åberg (Falun) – produktionsstöd
Broder Henrik Rapp (Falun) – produktionsstöd
ALVA (Malung-Sälen) – produktionsstöd
Mattias Lies (Falun) – produktionsstöd
Zone Zero (Gagnef) – produktionsstöd
Prop Dylan (Borlänge) – produktionsstöd
Peter Åberg (Falun) – produktionsstöd
Anna Vild (Älvdalen) – marknadsstöd
Tusse (Leksand) – marknadsstöd
Pole Siblings & Petra Mases (Falun) – produktionsstöd
Void Entertainment (Rättvik) – marknadsstöd
Broder Henrik Rapp (Falun) – produktionsstöd
Besvärjelsen (Vansbro) – produktionsstöd
Kilimaniaro (Rättvik) – produktionsstöd
Stiko Per Larsson (Leksand) – marknadsstöd
DIKET (Falun/Smedjebacken) – marknadsstöd
Bolaget (Falun) – marknadsstöd
Urferd (Falun) – marknadsstöd
Curse Of Cain (Falun) – marknadsstöd
ALVA (Malung-Sälen) – produktionsstöd
Svenne Rubins (Vansbro) – marknadsstöd
Bäckman (Orsa) – produktionsstöd
Rockbonden (Avesta) – arrangörsstöd
Broder Henrik Rapp (Falun) – marknadsstöd
Happy Landings (Leksand) – marknadsstöd
Vilma Flood (Avesta) – turnéstöd
Erika Ulars (Gagnef) – marknadsstöd
Backbyns Loge Live (Leksand) – arrangörsstöd
Hello Sunnanhed (Rättvik) – arrangörsstöd
Post Poem (Borlänge) – marknadsstöd
Mattias Lies (Falun) – marknadsstöd
Niklas Rapp (Falun) – marknadsstöd
Carl Norén (Borlänge) – produktionsstöd
Ellinor Brolin (Ludvika) – marknadsstöd
Maja Ottilia (Orsa) – turnéstöd
Orsakan (Gagnef) – marknadsstöd
Asfaltshjärta (Falun) – produktionsstöd
Sommarlovskonsert (Malung-Sälen) – arrangörsstöd
ABIAN (Rättvik) – arrangörsstöd
Radiohimlen (Avesta) – produktionsstöd
Peter Åberg (Falun) – produktionsstöd
Allsång på Udden (Leksand/Rättvik/Falun/Ludvika) – arrangörsstöd
Vilma Flood (Avesta) – turnéstöd
Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune (Falun) – marknadsstöd
Andy And The Rockets (Leksand) – marknadsstöd
ALVA (Malung-Sälen) – produktionsstöd
Orsakan (Gagnef) – arrangörsstöd
Linnéa Eklund (Mora) – produktionsstöd
Bolaget (Falun) – marknadsstöd
Moonica Mac & Sara Parkman (Borlänge/Ludvika) – produktionsstöd
ALVA (Malung-Sälen) – produktionsstöd
Carl Norén (Borlänge) – produktionsstöd
Konsert på Pilbo loge (Falun) – arrangörsstöd
Starvibes (Falun/Borlänge) – produktionsstöd
Miss Li (Borlänge) – arrangörsstöd
Anna Ihlis (Gagnef) – produktionsstöd
Orsa Livesessions (Orsa) – arrangörsstöd
Quicker (Malung-Sälen) – produktionsstöd
Malin Foxdal (Falun) – produktionsstöd
Kakafon Records (Leksand) – marknadsstöd
Moonica Mac (Borlänge) – produktionsstöd
ALVA (Borlänge) – produktionsstöd
Wittmar (Orsa) – produktionsstöd
Peter Åberg (Falun) – marknadsstöd
Thunströms Café (Falun) – arrangörsstöd 
Jolina Elísh (Leksand) – turnéstöd
Nelly Malou (Borlänge) – arrangörsstöd
Carl Norén (Borlänge) – produktionsstöd
Broder Henrik Rapp (Falun) – produktionsstöd
Joel Burman (Borlänge) – produktionsstöd
River Six (Falun) – marknadsstöd
Winona Oak (Mora) – marknadsstöd
Hedemora Out And Loud (Hedemora) – arrangörsstöd
Ett Dödens Maskineri (Falun) – produktionsstöd
Kulturgaraget (Avesta) – arrangörsstöd
Carl Norén (Borlänge) – produktionsstöd
Besvärjelsen (Vansbro) – produktionsstöd
Moonica Mac (Borlänge) – produktionsstöd
Malin Jonsson (Malung-Sälen) – marknadsstöd
MOR (Leksand) – marknadsstöd
BJOERN (Hedemora) – marknadsstöd
Emma Nordin (Leksand) – produktionsstöd
Carl Norén (Borlänge) – produktionsstöd
Martin Riverfield & The Wheels of Fortune (Falun) – marknadsstöd
Young Rich & Pitiful (Hedemora) – marknadsstöd
Broder Henrik Rapp (Falun) – produktionsstöd
ALVA (Malung-Sälen) – produktionsstöd
Bolaget (Falun) – produktionsstöd

2020

Kulturgaraget (Avesta) – arrangörsstöd
Sara Yasmine (Smedjebacken) – marknadsstöd
SKOTT (Rättvik) – turnéstöd
I Am Karate (Mora/Falun) – marknadsstöd
BJOERN (Hedemora) – marknadsstöd
Niklas Rapp (Falun) – produktionsstöd
Anna Ihlis (Gagnef) – marknadsstöd
The Dishonest Few (Borlänge) – produktionsstöd
Nightshine (Borlänge) – marknadsstöd
Radiohimlen (Avesta) – produktionsstöd
Void Records (Rättvik) – arrangörsstöd
Twilight Force (Falun) – turnéstöd
Oh Please! (Falun) – produktionsstöd
Backbyns Loge Live (Leksand) – arrangörsstöd
BONBON (Leksand) – produktionsstöd
Broken Dreams (Borlänge) – arrangörsstöd
Deaf Rat (Borlänge) – turnéstöd
Sven-Holger & Skuggspelet (Hedemora) – produktionsstöd
Horndal (Avesta) – produktionsstöd
Jesper Lindell (Ludvika) – turnéstöd
Broder Henrik Rapp (Falun) – produktionsstöd
Markström Media (Falun) – produktionsstöd
Moonica Mac (Borlänge) – juridisk rådgivning
Broder Henrik Rapp (Falun) – produktionsstöd
Oh Please! (Falun) – marknadsstöd
Good Harvest (Falun) – turnéstöd
Mattias Lies (Falun) – marknadsstöd
Tibble Transsibiriska (Leksand) – turnéstöd
In Mourning (Vansbro) – produktionsstöd
Radiohimlen (Avesta) – produktionsstöd
Raketklubben (Borlänge) – marknadsstöd
Sperling (Borlänge) – produktionsstöd
Oh Please (Falun) – produktionsstöd
AD Infinitum (Falun) – marknadsstöd
Joel Burman (Borlänge) – produktionsstöd
Nästet (Borlänge) – produktionsstöd
Void Entertainment (Rättvik) – arrangörsstöd
Ambassadors of the Sun (Falun) – marknadsstöd
Martin Riverfield & The Wheels of Fortune (Falun) – marknadsstöd
Beatproddarpodden (Avesta) – marknadsstöd
Violet Days (Vansbro) – marknadsstöd
Bolaget (Falun) – produktionsstöd
Joel Burman (Borlänge) – produktionsstöd
Amanda Bergman & Petter Winnberg (Avesta) – arrangörsstöd
Bare Bones (Falun) – produktionsstöd
Jonas Nilsson (Avesta) – produktionsstöd
Kilimaniaro (Rättvik) – marknadsstöd
Kulturföreningen Garaget (Avesta) – arrangörsstöd
Sara Yasmine (Smedjebacken) – produktionsstöd
Raketklubben (Borlänge) – produktionsstöd
The Dishonest Few (Borlänge) – marknadsstöd
Kakafon Records (Leksand) – marknadsstöd
W.E.L.M.A. (Falun) – marknadsstöd
Dead man\’s path (Ludvika) – marknadsstöd
Sun Island Records (Mora) – produktionsstöd
Kent-Alfs (Mora/Älvdalen) – produktionsstöd
Stefan Nykvist (Älvdalen) – marknadsstöd
Elias & The Wizzkids (Falun) – marknadsstöd
Bolaget (Falun) – marknadsstöd
Are Lauritzen (Gagnef) – produktionsstöd
Erik Runeson (Vansbro) – marknadsstöd
PreHistoric Animals (Borlänge) – produktionsstöd
Thunströms Café (Falun) – arrangörsstöd
Årabrot (Leksand) – produktionsstöd
Ulum Dalska (Älvdalen) – produktionsstöd
Tova Steel (Smedjebacken) – marknadsstöd
Petra Mases (Falun) – produktionsstöd
Sånglabbet (Mora) – arrangörsstöd
Maja Ottilia (Orsa) – produktionsstöd
Are Lauritzen (Gagnef) – produktionsstöd
Broder Henrik Rapp (Falun) – marknadsstöd
Johannes Kotschy (Avesta) – marknadsstöd
Prop Dylan (Borlänge) – produktionsstöd
Abian (Rättvik) – produktionsstöd
Villa Rivercat (Borlänge) – marknadsstöd
Johannes Kotschy (Avesta) – marknadsstöd
Johannes Kotschy (Avesta) – produktionsstöd
Broder Henrik Rapp (Falun) – marknadsstöd
Oh Please! (Falun) – produktionsstöd
Ett Dödens Maskineri (Falun) – marknadsstöd
Winona Oak (Mora) – produktionsstöd
Pyjamasorkestern (Leksand) – marknadsstöd
Prop Dylan (Borlänge) – marknadsstöd
Kent-Alfs (Mora/Älvdalen) – produktionsstöd
Never Ending Project (Säter) – produktionsstöd

2019

Prop Dylan (Borlänge) – marknadsstöd
Blodskam (Falun) – produktionsstöd
Malin Jonsson (Malung-Sälen) – marknadsstöd
Hanna Gustavsson (Hedemora) – marknadsstöd
Raketklubben (Falun) – produktionsstöd
Void Records (Rättvik) – arrangörsstöd
The Bergh (Falun) – produktionsstöd
Enviken Records – marknadsstöd
Ceci Noir (Ludvika) – marknadsstöd
Twilight Force (Falun) – turnéstöd
BJOERN (Mora) – turnéstöd
Musikföreningen Svängremmen (Ludvika) – arrangörsstöd
Daniel Ögren (Leksand) – produktionsstöd
Flat Foot (Falun) – turnéstöd
Karin Park (Leksand) – produktionsstöd
Kulturföreningen Garaget (Avesta) – arrangörsstöd
Litens Anton Nilsson (Falun) – turnéstöd
Popkollo Dalarna (Dalarna) – arrangörsstöd
David Gunnarsson (Mora) – arrangörsstöd
Max Landergren (Falun) – produktionsstöd
PreHistorc Animals (Borlänge) – produktionsstöd
Avesta Ungdomsråd (Avesta) – arrangörsstöd
Ida Kabel (Borlänge) – marknadsstöd
Halla Alrefay (Falun) – produktionsstöd
Life and Death Parade (Falun) – produktionsstöd
Thenighttimeproject (Avesta) – produktionsstöd
Vilma Flood (Avesta) – marknadsstöd
Life And Death Parade (Falun) – produktionsstöd
Violet Days (Vansbro) – turnéstöd
Hugo Östby (Smedjebacken) – produktionsstöd
Maya Linder (Ludvika) – produktionsstöd
Mattias Lies (Falun) – marknadsstöd
Slutavverkning (Falun) – produktionsstöd
HELGA (Avesta) – marknadsstöd
Follow The Cipher (Falun) – turnéstöd
Kakafon Records (Leksand) – marknadsstöd
Red Nova (Ludvika) – marknadsstöd
Stiko Per Larsson (Leksand) – turnéstöd
Julius Österberg (Orsa) – turnéstöd
Magasinet Ny Night (Falun) – arrangörsstöd
BJOERN (Hedemora) – turnéstöd
Woodstockfirande på House Of Blues (Borlänge) – arrangörsstöd
Nyfiket (Rättvik) – arrangörsstöd
Mattias Lies (Falun) – marknadsstöd
Sheside (Falun/Borlänge) – arrangörsstöd
Good Harvest (Falun) – produktionsstöd
Stiko Per Larsson (Leksand) – produktionsstöd
Amazonrock (Vansbro) – arrangörsstöd
Jay Malik & J.K. (Säter) – produktionsstöd
Compunctio (Vansbro) – juridisk rådgivning
Halla Alrefay (Falun) – marknadsstöd
Void Records (Rättvik) – arrangörsstöd
Letters From The Colony (Borlänge) – turnéstöd
Inspirationsfestivalen (Orsa) – arrangörsstöd
Allsång på Udden (Leksand) – arrangörsstöd
Halla Alrefay (Falun) – produktionsstöd
Music Inspo 2019 (Rättvik) – arrangörsstöd
Tisdagskul (Rättvik) – arrangörsstöd
Amanda Bergman (Avesta) – arrangörsstöd
Stiko & Moraeus (Orsa/Leksand) – produktionsstöd
Violet Days (Vansbro) – turnéstöd
Vilma Flood (Avesta) – turnéstöd
Broder Henrik Rapp (Falun) – turnéstöd
Popkollo Dalarna (Dalarna) – arrangörsstöd
Filiz (Gagnef) – turnéstöd
Chikan (Borlänge) – marknadsstöd
In Mourning (Vansbro) – produktionsstöd
Backboons (Säter) – produktionsstöd
Mister Misery (Borlänge) – marknadsstöd
Tibble Transsibiriska (Leksand) – marknadsstöd
Godlike Bear (Säter) – produktionsstöd
Raketklubben (Borlänge) – marknadsstöd
Föreningen Rocknallen (Vansbro) – arrangörsstöd
PreHistoric Animals (Borlänge) – turnéstöd
Klubb Under Stjärnorna (Falun) – arrangörsstöd
Matilda Thuresson (Falun) – turnéstöd
Inge Steel (Hedemora) – marknadsstöd
Rättviks Unga Arrangörer (Rättvik) – arrangörsstöd
Ceci Noir (Ludvika) – turnéstöd
Halla Alrefay (Falun) – marknadsstöd
Koda (Mora) – juridisk rådgivning
Niklas Rapp (Falun) – produktionsstöd
Klubb Koppar (Falun) – arrangörsstöd
The Dishonest Few (Borlänge) – produktionsstöd
Stefan Nykvist (Älvdalen) – marknadsstöd
Klubb Under Stjärnorna (Falun) – arrangörsstöd

2018

Besvärjelsen (Vansbro/Borlänge) – produktionsstöd
Compunctio (Vansbro) – turnéstöd
Malin Foxdal (Falun) – marknadsstöd
Dice Records (Borlänge) – marknadsstöd
Skott (Rättvik/Stockholm) – produktionsstöd
Pyjamasorkestern (Leksand) – produktionsstöd
Rånda (Rättvik/Uppsala) – produktionsstöd
Stiko Per Larsson (Leksand) – marknadsstöd
Good Harvest (Falun) – turnéstöd
Nightshine (Borlänge) – marknadsstöd
Mary Read (Avesta) – produktionsstöd
VCPS (Falun) – produktionsstöd
Stefan Altzar (Borlänge) – marknadsstöd
Pandora Drive (Leksand/UK)
Magasinet By Night (Falun) – arrangörsstöd
Summer Kid (Falun) – turnéstöd
Flat Foot (Falun) – turnéstöd
Nightshine (Borlänge) – produktionsstöd
Ellie Åberg (Falun) – utbildningsstöd
chy (Borlänge) – marknadsstöd
Popkollo (Falun) – arrangörsstöd
Chainwreck (Falun/Avesta) – produktionsstöd
Flow Music Group (Rättvik) – marknadsstöd
Martin Riverfield And The Wheels Of Fortune (Falun) – produktionsstöd
Many Voices Speak (Avesta) – marknadsstöd
Summer Kid (Falun) – marknadsstöd
Hanna Gustavsson (Hedemora) – marknadsstöd
LVRK (Borlänge) – turnéstöd
Feministiskt Forum (Falun) – arrangörsstöd
Classic Car Week Music Challenge (Rättvik) – arrangörsstöd
In Mourning (Vansbro) – turnéstöd
Antarktis (Falun/Vansbro) – turnéstöd
Stiko Per Larsson (Leksand) – turnéstöd
VISKA (Falun) – produktionsstöd
Äventyret (Borlänge) – produktionsstöd
Void Records (Rättvik) – marknadsstöd
Compunctio (Vansbro) – produktionsstöd
Good Harvest (Falun) – marknadsstöd
Summer Kid (Falun) – marknadsstöd
John Lindberg Trio (Falun) – turnéstöd
Backboons (Falun) – produktionsstöd
Mattias Lies (Falun) – produktionsstöd
Kristal & Jonny Boy (Rättvik) – produktionsstöd
Kristal & Jonny Boy (Rättvik) – marknadsstöd
Mora Pride (Mora) – arrangörsstöd
chy (Borlänge) – marknadsstöd
Anna Ihlis (Gagnef) – turnéstöd
Borlänge Orkesterförening (Borlänge) – arrangörsstöd
Nyfiket (Rättvik) – arrangörsstöd
Jay Malik (Säter) – produktionsstöd)
I Am Karate (Falun/Stockholm) – marknadsstöd
Tisdagskul (Rättvik) – arrangörsstöd
Janssons Fik & Butik (Enviken) – arrangörsstöd
The Bear Pub (Mora) – arrangörsstöd
The Major Seconds (Malung-Sälen) – produktionsstöd
Hanna Turi (Falun/Stockholm) – produktionsstöd
Kjetil Nernes & Karin Park (Leksand) – turnéstöd
Malungsfors Visfestival (Malung-Sälen) – arrangörsstöd
Skenstafestivalen (Säter) – arrangörsstöd
Gamrocken (Ludvika) – arrangörsstöd
Sanna Sjödén (Mora) – produktionsstöd
Dalecarlia Music Festival (Borlänge) – arrangörsstöd
Lilla Helfvetet (Mora) – arrangörsstöd
Tibble Transibiriska (Leksand) – turnéstöd
Lastkaj 14 (Hedemora) – turnéstöd
Raketklubben (Borlänge) – produktionsstöd
Flat Foot (Falun) – turnéstöd
Broder Henrik Rapp (Falun) – marknadsstöd
Traktorturnén (Leksand) – arrangörsstöd
Föreningen Svängremmen (Ludvika) – arrangörsstöd
I Am Karate (Falun/Stockholm) – turnéstöd
MIO (Mora) – produktionsstöd
Betty Goes A Go-Go (Borlänge) – produktionsstöd
Godlike Bear (Säter) – produktionsstöd
Sara Yasmine (Smedjebacken) – produktionsstöd
Miss Li (Borlänge) – produktionsstöd
Helga (Avesta) – produktionsstöd
Kakafon Records (Leksand) – produktionsstöd
Compunctio (Vansbro) – Juridisk Rådgivning
Void Records (Rättvik) – arrangörsstöd
Ge Vatten-galan (Falun) – arrangörsstöd
Sork Records (Mora) – produktionsstöd

2017

Stiko Per Larsson (Leksand) – turnéstöd
iakds (Falun) – turnéstöd
Jakob Jennerholm Hammar (Falun) – turnéstöd
videoapelsin (Falun) – turnéstöd
Carl Waldemar (Falun) – mentorsstöd
Välgörenhetsgalan 2017 (Falun) – arrangörsstöd
Broken Dreams – Konsert med Jonny Fritz (Borlänge) – arrangörsstöd
Good Harvest (Falun) – turnéstöd
SKOTT (Rättvik/Stockholm) – turnéstöd
Marit Leja (Falun/Göteborg) – produktionsstöd
Coming Ohm Productions (Borlänge) – produktionsstöd
Flat Foot (Falun) – turnéstöd
Flow Music Group (Rättvik) – produktionsstöd
Teknikeralliansen (Dalarna) – marknadsstöd
Pyjamasorkestern (Leksand) – marknadsstöd
Festival i Trädgården (Borlänge) – arrangörsstöd
Soulsaga (Borlänge) – marknadsstöd
Love Street Music (Falun) – turnéstöd
Flow Music Group (Rättvik) – marknadsstöd
ME THE TIGER (Falun) – turnéstöd
Andreas Ljusteräng (Säter) – produktionsstöd
Hanna Turi (Falun/Stockholm) – marknadsstöd
The Sensitives (Falun) – marknadsstöd
Mika Olavi (Ludvika) – marknadsstöd
Strangers Candy (Avesta) – marknadsstöd
Godlike Bear (Säter) – produktionsstöd
Klubb Koppar (Falun) – arrangörsstöd
Hanna Turi (Falun/Stockholm) – produktionsstöd
Äventyret (Borlänge/Falun) – marknadsstöd
Magasinet By Night (Falun) – arrangörsstöd
Twilight Force (Falun) – produktionsstöd
Good Harvest (Falun) – ansökningshjälp
Marigold (Falun/Borlänge) – ansökningshjälp
Erik Sundin (Falun) – produktionsstöd
Letters From The Colony (Borlänge) – produktionsstöd
Pole Siblings (Falun) – produktionsstöd
The Open Up And Bleeds (Falun) – produktionsstöd
Horndal (Avesta/Stockholm) – produktionsstöd
The Memory Returns (Ludvika) – turnéstöd
Strangers Candy (Avesta) – marknadsstöd
På Andra Sidan Swede Hollow/Malin Foxdal (Falun) – produktionsstöd
Vraket (Falun) – produktionsstöd
Tibble Transibiriska (Leksand) – produktionsstöd
Mimikry (Borlänge) – produktionsstöd
The Sensitives (Falun) – produktionsstöd
Annica Sillars (Falun) – produktionsstöd
De Lyckliga Kompisarna (Falun/Sthlm) – turnéstöd
Enviken Records (Falun) – marknadsstöd
Prop Dylan (Borlänge) – turnéstöd
Sven-Holger & Skuggspelet (Hedemora) – marknadsstöd
Lab 259 (Stockholm/Borlänge) – produktionsstöd

Konserter

2022

2/1 2022 Happy Landings – Guide Arena, Falun
9/1 2022 Letter Before A – Guide Arena, Falun
16/1 2022 The Radiovisions – Guide Arena, Falun
23/1 2022 Wildflowerhart – Guide Arena, Falun
26/1 2022 Matz Jinglez – Guide Arena, Falun
18/2 2022 Sara Hammarbäck – Guide Arena, Falun
19/2 2022 Kriminologen – Guide Arena, Falun
20/2 2022 River Six – Guide Arena, Falun
26/2 2022 Erika Ulars – Guide Arena, Falun
2/3 2022 Never Ending Project – Guide Arena, Falun
4/3 2022 Winona Oak – Vasaloppet 100 år, Mora
5/3 2022 Sperling – Guide Arena, Falun
5/3 2022 Nightshine – Falun Ski & Fun Weekend, Falun
5/3 2022 The Radiovisions – Falun Ski & Fun Weekend, Falun
10/3 2022 Ellinor Brolin – Svenska Skidspelens invigning, Falun
12/3 2022 Happy Landings – Kulturgaraget, Avesta
13/3 2022 Ellinor Brolin – Guide Arena, Falun
17/3 2022 Peter Åberg – Låt Live Leva (livestream)
17/3 2022 Ellinor Brolin – Låt Live Leva (livestream)
17/3 2022 Petra Mases – Låt Live Leva (livestream)
17/3 2022 Summer Kid – Låt Live Leva (livestream)
24/3 2022 In Mourning & Leksandskvartetten – Dalecarlia Music Awards, Borlänge
24/3 2022 Maria Jonsson & Ian Carr – Dalecarlia Music Awards, Borlänge
24/3 2022 Svenne Rubins – Dalecarlia Music Awards, Borlänge
24/3 2022 ALVA – Dalecarlia Music Awards, Borlänge
24/3 2022 Vilma Flood – Dalecarlia Music Awards, Borlänge
24/3 2022 Bolaget – Dalecarlia Music Awards, Borlänge
26/3 2022 Post Poem – Hedemora Out & Loud, Hedemora
1/4 2022 Andy And The Rockets – Heymakers, Falun
2/4 2022 Sara Hammarbäck – Teatern, Avesta
2/4 2022 Anamea – Teatern, Avesta
8/4 2022 DIKET – Heymakers, Falun
8/4 2022 Vilma Flood – Ski & Snowboard Festival, Kläppen
8/4 2022 I Am Karate – Ski & Snowboard Festival, Kläppen
9/4 2022 Broder Henrik Rapp – Ski & Snowboard Festival, Kläppen
9/4 2022 RÅNDA – Ski & Snowboard Festival, Kläppen
30/4 2022 Xion – Hedemora Out & Loud, Hedemora
12/5 2022 Carl Norén – Twang, Stockholm
12/5 2022 Kapten Grå – Twang, Stockholm
12/5 2022 ALVA – Twang, Stockholm
20/5 2022 Broder Henrik Rapp – We Are Era, Stockholm
21/5 2022 ALVA – Broken Dreams, Borlänge
21/5 2022 Swaya – Vansbro Teater, Vansbro
3/6 2022 Broder Henrik Rapp – Avslutningsceremoni Högskolan Dalarna, Falun
3/6 2022 Broder Henrik Rapp – Åfesten, Falun
4/6 2022 Carl Norén – Folk å Rock, Borlänge
11/6 2022 Deaf Rat – Dalhalla, Rättvik
11/6 2022 Sold’s Finest – Festen i parken, Borlänge
11/6 2022 Ooooklart – Festen i parken, Borlänge
11/6 2022 Letter Before A – Hedemora Out & Loud, Hedemora
18/6 2022 Carl Norén – Sveatorget, Borlänge
18/6 2022 Mattias Lies – Stället, Ludvika
18/6 2022 Orsakan – Stället, Ludvika
18/6 2022 Synvilla – Stället, Ludvika
18/6 2022 Ode To CD – Stället, Ludvika
29/6 2022 Happy Landings – Äteriet, Borlänge
29/6 2022 Never Ending Project – Allsång på Stora Torget, Falun
29/6 2022 Broder Henrik Rapp – Medley, Malmö
30/6 2022 Elin Rehn – Äteriet, Borlänge
1/7 2022 Elin Rehn – Äteriet, Borlänge
3/7 2022 Broder Henrik Rapp – Rocknallegalan, Vansbro
5/7 2022 Maja Ottilia – Allsång på Trägårn, Rättvik
5/7 2022 Martin Riverfield – Äteriet, Borlänge
6/7 2022 Andreas Ljusteräng, Allsång på Stora Torget, Falun
7/7 2022 Emma linnéa – Allsång på Udden, Leksand
7/7 2022 Valentina Orioli & Nelly Malou – Alive Festival, Borlänge
7/7 2022 Honey – Alive Festival, Borlänge
7/7 2022 Elin Rehn – Alive Festival, Borlänge
7/7 2022 evelyne – Alive Festival, Borlänge
7/7 2022 In Mourning – Alive Festival, Borlänge
7/7 2022 Sperling – Alive Festival, Borlänge
7/7 2022 Andy And The Rockets – Alive Festival, Borlänge
7/7 2022 Never Ending Projekt – Äteriet, Borlänge
7/7 2022 Swaya – Äteriet, Borlänge
7/7 2022 Tailor Hill Station – Äteriet, Borlänge
8/7 2022 Namelle – Alive Festival Borlänge
8/7 2022 Peter Åberg – Alive Festival, Borlänge
8/7 2022 Broder Henrik Rapp – Alive Festival, Borlänge
8/7 2022 ALVA – Alive Festival, Borlänge
8/7 2022 BJOERN – Alive Festival, Borlänge
8/7 2022 Huggorm – Alive Festival, Borlänge
8/7 2022 BJOERN – Äteriet, Borlänge
8/7 2022 ALVA – Äteriet, Borlänge
8/7 2022 Kapten Grå – Äteriet, Borlänge
9/7 2022 ME THE TIGER – Alive Festival, Borlänge
9/7 2022 Peter Åberg – Äteriet, Borlänge
9/7 2022 Ellinor Brolin – Äteriet, Borlänge
9/7 2022 Broder Henrik Rapp – Äteriet, Borlänge
12/7 2022 Andreas Ljusteräng – Äteriet, Borlänge
12/7 2022 Sperling – Allsång på Trägårn, Rättvik
12/7 2022 Broder Henrik Rapp – Larmtorget, Kalmar
14/7 2022 Martin Riverfield – Äteriet, Borlänge
14/7 2022 ALVA – Allsång på Udden, Leksand
14/7 2022 BJOERN – Fiskaretorget, Västervik
15/7 2022 BJOERN – Strand Bistro, Oskarshamn
15/7 2022 Maja Ottilia – Äteriet, Borlänge
16/7 2022 Broder Henrik Rapp – Malungsfors Visfestival, Malung
16/7 2022 Carl Norén – Malungsfors Visfestival, Malung
19/7 2022 David & Goliat – Äteriet, Borlänge
19/7 2022 Indigorado – Allsång på Trägårn, Rättvik
20/7 2022 Johannes Kotschy – Äteriet, Borlänge
20/7 2022 Peter Åberg – Allsång på Stora Torget, Falun
21/7 2022 Peter Åberg – Äteriet, Borlänge
21/7 2022 Maja Ottilia – By Hembygdsgård, By
21/7 2022 Happy Landings – Allsång på Udden, Leksand
26/7 2022 Ceci Noir – Äteriet, Borlänge
26/7 2022 The Radiovisions – Allsång på Trägårn, Rättvik
26/7 2022 Broder Henrik Rapp – Skenstafestivalen, Säter
28/7 2022 Ellinor Brolin – Äteriet, Borlänge
29/7 2022 Anamea – Horndals Brukspark, Horndal
28/7 2022 Broder Henrik Rapp – Allsång på Udden, Leksand
30/7 2022 Broder Henrik Rapp – Visfestivalen Kontraband, Ludvika
30/7 2022 Peter Åberg – Visfestivalen Kontraband, Ludvika
1/8 2022 The Radiovisions – Classic Kalaset, Rättvik
3/8 2022 Methane – Sabaton Open Air, Falun
3/8 2022 Reapers Mark – Sabaton Open Air, Falun
3/8 2022 Eternal of Sweden – Sabaton Open Air, Falun
3/8 2022 Introitus – Sabaton Open Air, Falun
3/8 2022 Cryonic Temple – Sabaton Open Air, Falun
4/8 2022 Indigorado – Äteriet, Borlänge
4/8 2022 Mattias Lies – Allsång på Udden, Leksand
4/8 2022 Martin Riverfield – Stadshusparken, Avesta
10/8 2022 Broder Henrik Rapp – Äteriet, Borlänge
11/8 2022 River Six – Äteriet, Borlänge
12/8 2022 Carl Norén – Kalmar Stadsfest, Kalmar
13/8 2022 Tova Char – Hedemora Out & Loud, Hedemora
17/8 2022 The Radiovisions – Äteriet, Borlänge
18/8 2022 Joel Burman – Äteriet, Borlänge
23/8 2022 Victor Brodin – Äteriet, Borlänge
25/8 2022 Sven Holger Rosenvinge – Äteriet, Borlänge
30/8 2022 Niklas Rapp – Äteriet, Borlänge
31/8 2022 ALVA – Äteriet, Borlänge
1/9 2022 Anamea – Äteriet, Borlänge
13/9 2022 Broder Henrik Rapp – Björkhagens äldreboende, Krylbo
13/9 2022 Broder Henrik Rapp – Skogsgläntan, Avesta
14/9 2022 Broder Henrik Rapp – Rågen, Avesta
14/9 2022 Broder Henrik Rapp – Balders Hage, Avesta
15/9 2022 Broder Henrik Rapp – Framnäs Äldreboende, Fors
15/9 2022 Broder Henrik Rapp – Tallbacken, Horndal
16/9 2022 BJOERN – Avesta Teater, Avesta
24/9 2022 Ode To CD – Hedemora Out & Loud, Hedemora
24/9 2022 BJOERN – Heymakers, Falun
28/9 2022 ALVA – Borlänges Kreativa Kontor, Borlänge
30/9 2022 Zone Zero – Heymakers, Falun
15/10 2022 Tova Char – Smedjebackens Folkets Hus, Smedjebacken
15/10 2022 Kilimaniaro – Garaget, Avesta
15/10 2022 Carl Norén – Äldreboende, Smedjebacken
16/10 2022 Carl Norén – Äldreboende, Smedjebacken
21/10 2022 Broder Henrik Rapp – Magasinet, Falun
21/10 2022 Killer Cashew – Heymakers, Falun
5/11 2022 Victor Brodin – Heymakers, Falun
10/11 2022 Stiko Per Larsson – Dalasalen, Falun
12/11 2022 Mattias Lies – Garaget, Avesta
12/11 2022 Peter Åberg – Luleå Live, Luleå
14/11 2022 Vilma Flood – Dalasalen, Falun
14/11 2022 Broder Henrik Rapp – Dalasalen, Falun
16/11 2022 Xion – Scandic Hotel, Borlänge
19/11 2022 Broder Henrik Rapp – Tegera Arena, Leksand
25/11 2022 Joel Burman – Krogkultur, Västervik

2021

29/1 2021 Stiko Per Larsson – Svenska Skidförbundet (livestream)
24/3 2021 Sabaton – Dalecarlia Music Awards (livestream)
24/3 2021 The Tallest Man On Earth – Dalecarlia Music Awards (livestream)
24/3 2021 Amanda Bergman – Dalecarlia Music Awards (livestream)
24/3 2021 Stiko Per Larsson – Dalecarlia Music Awards (livestream)
24/3 2021 Bjoern – Dalecarlia Music Awards (livestream)
24/3 2021 Anna Ihlis & Are Lauritzen med Dalasinfoniettan – Dalecarlia Music Awards (livestream)
10/4 2021 ALVA – Låt Live Leva (livestream)
10/4 2021 Broder Henrik Rapp – Låt Live Leva (livestream)
10/4 2021 Bjoern – Låt Live Leva (livestream)
5/6 2021 Niklas Rapp – Åfesten (livestream)
5/6 2021 Petra Mases – Åfesten (livestream)
5/6 2021 Mattias Lies – Åfesten (livestream)
5/6 2021 Dotty Blue – Åfesten (livestream)
18/6 2021 Vilma Flood – Rockbonden i Näckenbäck, Avesta
19/6 2021 Vilma Flood – Rockbonden i Näckenbäck, Avesta
19/6 2021 Vilma Flood – Rockbonden i Näckenbäck, Avesta
6/7 2021 Maja Ottilia – Allsång på Trägårn, Rättvik
7/7 2021 Broder Henrik Rapp – Dalhalla, Rättvik
7/7 2021 Vilma Flood – Dalhalla, Rättvik
7/7 2021 Stiko Per Larsson – Dalhalla, Rättvik
8/7 2021 Orsakan – Allsång på Udden, Leksand
13/7 2021 ALVA – Allsång på Trägårn, Rättvik
15/7 2021 Mattias Lies – Allsång på Udden, Leksand
20/7 2021 Mandylon – Allsång på Trägårn, Rättvik
22/7 2021 Broder Henrik Rapp – Allsång på Udden, Leksand
27/7 2021 Sara Hammarbäck – Allsång på Trägårn, Rättvik
29/7 2021 Dotty Blue – Allsång på Udden, Leksand
30/7 2021 Happy Landings – Allsång på Lilltorpet, Falun
6/8 2021 Sperling – Allsång på Lilltorpet, Falun
12/8 2021 Sven-Holger Rosenvinge – Allsång i Parken, Grängesberg
20/8 2021 Ceci Noir – Allsång på Lilltorpet, Falun
16/8 2021 Nästet – Grönlandsparken, Malung
4/9 2021 Happy Landings – Tingshuset, Leksand
8/9 2021 Broder Henrik Rapp – Malungs vårdhem, Malung
8/9 2021 Broder Henrik Rapp – Orrmyrgården, Malung
9/9 2021 Broder Henrik Rapp – Bompabacken, Lima
9/9 2021 Broder Henrik Rapp – Skålmogården, Lima
18/9 2021 Mattias Lies – Guide Arena, Falun
24/9 2021 Nightshine – Kreativa Borlänge, Borlänge
24/9 2021 Oliver Storgärds & Jonas Dyrsmeds – Leksands Sparbank, Leksand
25/9 2021 Anna Vild – Särna Kyrka, Särna
1/10 2021 Anamea – Guide Arena, Falun
2/10 2021 Godlike Bear – Guide Arena, Falun
23/10 2021 ALVA- Guide Arena, Falun
29/10 2021 The Radiovisions – Live Long Live, Borlänge
31/10 Peter Åberg – Guide Arena, Falun
4/11 Broder Henrik Rapp – Björkbacken, Siljansnäs
4/11 Broder Henrik Rapp – Limsjögården, Leksand
4/11 Broder Henrik Rapp – Edshult, Leksand
5/11 Broder Henrik Rapp – Solhem, Insjön
13/11 Dotty Blue – Guide Arena, Falun
13/11 Quicker – Rocknallegalan, Vansbro
19/11 ALVA – Krogkultur, Västervik
20/11 ALVA – Hotell Hulingen, Hultsfred
20/11 BJOERN – Hedemora Out & Loud, Hedemora
20/11 Broder Henrik Rapp – Cozmoz Arena, Borlänge
20/11 BJOERN – Heymakers, Falun
24/11 Joel Burman – Guide Arena, Falun
24/11 Summer Kid – Dalasalen, Falun
4/12 Stiko Per Larsson – Dalarna Science Park, Borlänge
9/12 Peter Åberg – Twang, Stockholm
9/12 Violet Days – Twang, Stockholm
10/12 Raketklubben – Cozmoz Arena, Borlänge
18/12 Johannes Kotschy – Guide Arena, Falun
18/12 The Radiovisions – Hedemora Out & Loud, Hedemora
29/12 Emma linnéa – Guide Arena, Falun

2020

6/1 2020 Sanna Sjödén – Guide Arena, Falun
11/1 2020 Raketklubben – Guide Arena, Falun
31/1 2020 Martin Riverfield & Annsofie Lindström – Stjärngalan, Borlänge
31/1 2020 I Am Karate – Stjärngalan, Borlänge
31/1 2020 Jesper Lindell – Stjärngalan, Borlänge
31/1 2020 Rånda – Stjärngalan, Borlänge
6/2 2020 Broder Henrik Rapp – Stora Torget, Falun
8/2 2020 Nightshine – Svenska Skidspelen, Falun
8/2 2020 Never Ending Project – Guide Arena, Falun
9/2 2020 Nightshine – Svenska Skidspelen, Falun
11/2 2020 John Mitchell & Sofie Jonsson – Guide Arena, Falun
21/2 2020 Mattias Lies – Liljan, Borlänge
22/2 2020 I Am Karate – Hedemora Out & Loud, Hedemora
28/2 2020 The Sigourney Weavers – Liljan, Borlänge
2/3 2020 Stiko Per Larsson – Sveriges Radio, Falun
2/3 2020 Niklas Rapp – Sveriges Radio, Falun
2/3 2020 Vilma Flood – Sveriges Radio, Falun
4/3 2020 Halla Alrefay – Guide Arena, Falun
31/3 2020 Stiko Per Larsson – Kulturhuset tio14 (livestream)
1/4 2020 Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune – Kulturhuset tio14 (livestream)
2/4 2020 P-Floyd – Kulturhuset tio14 (livestream)
3/4 2020 GAUPA – Kulturhuset tio14 (livestream)
4/4 2020 Broder Henrik Rapp – Dalecarlia Music Awards (livestream)
4/4 2020 Moonica Mac – Dalecarlia Music Awards (livestream)
4/4 2020 Tusse – Dalecarlia Music Awards (livestream)
7/4 2020 Ellinor Brolin – Kulturhuset tio14 (livestream)
8/4 2020 Broder Henrik Rapp – Kulturhuset tio14 (livestream)
9/4 2020 Tusse – Kulturhuset tio14 (livestream)
16/4 2020 Johan Eriksson – Kulturhuset tio14 (livestream)
30/4 2020 Anna Ihlis & Hanna Enlöf – Kulturhuset tio14 (livestream)
30/4 2020 Stiko Per Larsson – Kulturhuset tio14 (livestream)
30/4 2020 Bengan Janson – Kulturhuset tio14 (livestream)
22/5 2020 Larz-Kristerz – Kulturhuset tio14 (livestream)
30/5 2020 Bolaget – Kulturhuset tio14 (livestream)
4/6 2020 Sperling – Kulturhuset tio14 (livestream)
5/6 2020 Backboons – Kulturhuset tio14 (livestream)

2019

31/1 2019 – Summer Kid – Stjärngalan 2019, Borlänge
31/1 2019 – Tusse – Stjärngalan 2019, Borlänge
31/1 2019 – Stiko Per Larsson – Stjärngalan 2019, Borlänge
31/1 2019 – Nightshine – Stjärngalan 2019, Borlänge
9/2 2019 – Broder Henrik Rapp – Jalas Arena, Falun
14/2 2019 – Void Records – Melodifestivalens förfest, Leksand
23/2 2019 – Stefan Altzar – Hedemora Out & Loud. Hedemora
8/3 2019 – Broder Henrik Rapp – Falun Bowling & Krog
9/3 2019 – Ojiichan – Gårdscaféet, Leksand
15/3 2019 – Ellinor Brolin – Arrangörsdag, Falun
16/3 2019 – Sanna Sjödén – Hedemora & Loud, Hedemora
29/3 2019 – I Am Karate – Krogkultur, Västervik
5/4 2019 – Vilma Flood – Riksidrottsförbundets konferens, Stockholm
13/4 2019 – Broder Henrik Rapp – Record Store Day, Borlänge
20/4 2019 – Godlike Bear – Hedemora Out & Loud, Hedemora
27/4 2019 – Betty Goes A Go-Go – Garaget, Avesta
7/5 2019 – BJOERN – Cosmopolite, Stockholm
7/5 2019 – Vilma Flood – Cosmopolite, Stockholm
18/5 2019 – Broder Henrik Rapp – Hedemora Out & Loud, Hedemora
18/5 2019 – Godlike Bear – Garaget, Avesta
24/5 2019 – Mika Olavi – Dalapopkontoret, Borlänge
24/5 2019 – Chikan – Dalapopkontoret, Borlänge
24/5 2019 – Anna Ihlis – Dalapopkontoret, Borlänge
25/5 2019 – Stiko Per Larsson – Rocknallegalan, Vansbro
31/5 2019 – Broder Henrik Rapp – Garaget, Avesta
31/5 2019 – Joel & Elias – Trägårn, Leksand
1/6 2019 – Martin Riverfield – Bergströms Galleria, Falun
1/6 2019 – Sanna Sjödén – Bergströms Galleria, Falun
1/6 2019 – Hanna Turi – Bergströms Galleria, Falun
1/6 2019 – Broder Henrik Rapp – Bergströms Galleria, Falun
1/6 2019 – Jolina Näs – Trägårn, Rättvik
6/6 2019 – Stiko Per Larsson, Åfesten, Falun
7/6 2019 – Lill Boberg, Åfesten, Falun
7/6 2019 – John Mitchell & Sofie Jonsson, Åfesten, Falun
7/6 2019 – Joel och Elias – Trägårn, Leksand
7/6 2019 – Fredrik Svensson & Michelle Berglind – Trägårn, Rättvik
8/6 2019 – Fredrik Svensson & Michelle Berglind – Trägårn, Leksand
8/6 2019 – Joel och Elias – Trägårn, Rättvik
14/6 2019 – Daniel Korning – Trägårn, Leksand
15/6 2019 – Ceci Noir – Kajkrogen, Ludvika
15/6 2019 – Erika Blackbird – Kajkrogen, Ludvika
21/6 2019 – Hanna Turi – Midsommarfirande Gropen, Leksand
21/6 2019 – Broder Henrik Rapp – Midsommarfirande Gropen, Leksand
22/6 2019 – Fredrik Svensson & Michelle Berglind – Trägårn, Leksand
28/6 2019 – Joel & Elias – Trägårn, Leksand
28/6 2019 – David Gunnarsson & Axel Thorslund – Trägårn, Rättvik
29/6 2019 – David Gunnarsson & Axel Thorslund – Trägårn, Leksand
29/6 2019 – Erik Sundin – Trägårn, Rättvik
2/7 2019 – Vilma Flood – Almedalsveckan, Visby
5/7 2019 – Sandra Gidlöf – Trägårn, Leksand
5/7 2019 – Daniel Korning – Trägårn, Rättvik
6/7 2019 – David Gunnarsson & Axel Thorslund – Harrys, Falun
6/7 2019 – Daniel Korning – Trägårn, Leksand
6/7 2019 – Erik Sundin – Trägårn, Rättvik
12/7 2019 – Broder Henrik Rapp – Putte i Parken, Leksand
12/7 2019 – Backboons – Putte i Parken, Leksand
12/7 2019 – Världsrymden – Putte i Parken, Leksand
12/7 2019 – Follow Him To The End Of The Desert – Putte i Parken, Leksand
12/7 2019 – Sandra Gidlöf – Trägårn, Leksand
13/7 2019 – Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune – Putte i Parken, Leksand
13/7 2019 – Rånda – Putte i Parken, Leksand
13/7 2019 – Violet Days – Putte i Parken, Leksand
13/7 2019 – Broder Henrik Rapp – Luleå Hamnfestival, Luleå
13/7 2019 – Backboons – Komidsommar, Dala-Floda
13/7 2019 – Erik Sundin – Trägårn, Leksand
18/7 2019 – John Mitchell & Sofie Jonsson – Allsång på Udden, Leksand
23/7 2019 – Nightshine – Tisdagskul, Rättvik
23/7 2019 – Broder Henrik Rapp – Larmtorget, Kalmar
25/7 2019 – Broder Henrik Rapp – Allsång på Udden, Leksand
29/7 2019 – Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune – Classic Kalaset, Rättvik
1/8 2019 – Backboons – Larmtorget, Kalmar
1/8 2019 – Ellinor Brolin – Allsång på Udden, Leksand
2/8 2019 – Ceci Noir – Garaget, Avesta
3/8 2019 – Fredrik Svensson & Michelle Berglind – Harrys, Falun
8/8 2019 – Broder Henrik Rapp – GAFFA-vagnen Way Out West, Göteborg
9/8 2019 – Joel & Elias – Harrys, Falun
13/8 2019 – PreHistoric Animals – Sabaton Open Air, Falun
13/8 2019 – GAUPA – Sabaton Open Air, Falun
13/8 2019 – Deaf Rat – Sabaton Open Air, Falun
24/8 2019 – Sanna Sjödén – Hedemora Out & Loud, Hedemora
21/9 2019 – Introtius – Hedemora Out & Loud, Hedemora
4/10 2019 – David Rönnegård – Liljan, Borlänge
5/10 2019 – Erik Sundin – Guide Arena, Falun
16/10 2019 – Lill Boberg – Guide Arena, Falun
19/10 2019 – Broder Henrik Rapp – Guide Arena, Falun
19/10 2019 – Filiz – Hedemora Out & Loud, Hedemora
22/10 2019 – Max John Avalon – Cosmopolite, Stockholm
22/10 2019 – Filiz – Cosmopolite, Stockholm
25/10 2019 – Broder Henrik Rapp – Krogkultur, Västervik
26/10 2019 – Broder Henrik Rapp – Musik Non Stop, Hultsfred
26/10 2019 – Martin Riverfield – Guide Arena, Falun
8/11 2019 – Världsrymden – Liljan, Borlänge
8/11 2019 – Hugo Östby – Pitchers, Borlänge
9/11 2019 – Världsrymden – Hedemora Out & Loud, Hedemora
12/11 2019 – Martin Riverfield – Faluns Företagarvecka, Falun
15/11 2019 – Joel & Elias – Pitchers, Borlänge
16/11 2019 – Andreas Ljusteräng – Guide Arena, Falun
22/11 2019 – Hugo Östby – Pitchers, Borlänge
27/11 2019 – Mattias Lies – Guide Arena, Falun
29/11 2019 – John Mitchell – Pitchers, Borlänge
30/11 2019 – Världsrymden – Teatern, Vansbro
6/12 2019 – Världsrymden – Garaget, Avesta
6/12 2019 – Hugo Östby – Pitchers, Borlänge
11/12 2019 – Johannes Kotschy – Guide Arena, Falun
11/12 2019 – Jolina – Guide Arena, Falun
12/12 2019 – Halla Alrefay – Gylle Skola, Borlänge
13/12 2019 – Kilimaniaro – Pitchers, Borlänge
14/12 2019 – John Mitchell & Sofie Jonsson – Hedemora Out & Loud, Hedemora
20/12 2019 – Fredrik Svensson & Michelle Berglind – Pitchers, Borlänge
24/12 2019 – Broder Henrik Rapp – Frälsningsarmén, Borlänge

2018

26/1 2018 chy – Dalapopkontoret, Borlänge
26/1 2018 Nightshine – Dalapopkontoret, Borlänge
26/1 2018 LVRK – Dalapopkontoret, Borlänge
9/3 2018 Marigold – Falun Bowling & Krog, Falun
14/3 2018 Erika Blackbird & Miss Merit – En Lokal, Avesta
16/3 2018 Storgards – Leksands Sparbank, Leksand
9/4 2018 Ojiichan – Orsa företagsvecka (Marab), Orsa
28/4 2018 Pyjamasorkestern – Familjedag Sveatorget, Borlänge
30/4 2018 Nightshine – Valborgsfirandet, Leksand
18/5 2018 Ellinor Brolin – Näringslivsfrukost, Borlänge
25/5 2018 Summer Kid – Kafé Leningrad, Riga (Lettland)
26/5 2018 Summer Kid – Sweden Days, Jurmala (Lettland)
8/6 2018 Ellinor Brolin – Å-festen, Falun
8/6 2018 Nightshine – Seasidefestivalen, Falun
8/6 2018 chy – Å-festen, Falun
12/6 2018 Ellinor Brolin – Vandringsturnén, Hedemora
26/6 2018 Nightshine – Tisdagskul, Rättvik
28/6 2018 Äventyret – Sveatorget, Borlänge
29/6 2018 Jolina Näs – Trägårn, Rättvik
29/6 2018 Godlike Bear – Sveatorget, Borlänge
29/6 2018 Rånda – Dalecarlia Music Festival, Borlänge
30/6 2018 Hanna Gustavsson – Sveatorget, Borlänge
30/6 2018 Jolina Näs – Trägårn, Rättvik
30/6 2018 Nightshine – Dalecarlia Music Festival, Borlänge
1/7 2018 Flat Foot, Dalhalla, Rättvik
4/7 2018 Marigold – Dalhalla, Rättvik
6/7 2018 Henrik och Niklas Rapp – Trägårn, Rättvik
6/7 2018 Jolina Näs – Rättvik Bowling & Krog, Rättvik
6/7 2018 Vilma Flood – Luleå Hamnfestival, Luleå
7/7 2018 Stefan Altzar – Rättvik Bowling & Krog, Rättvik
7/7 2018 Jolina Näs – Trägårn, Rättvik
11/7 2018 Äventyret – Skenstafestivalen, Säter
13/7 2018 Mattias Lies – Trägårn, Rättvik
13/7 2018 Shunk – Putte i Parken, Leksand
13/7 2018 GAUPA – Putte i Parken, Leksand
13/7 2018 Billion Dollar Babies – Putte i Parken, Leksand
14/7 2018 Jolina – Putte i Parken, Leksand
14/7 2018 Nightshine – Putte i Parken, Leksand
14/7 2018 Jana – Putte i Parken, Leksand
14/7 2018 Mattias Lies – Trägårn, Rättvik
17/7 2018 Kristal & Jonny Boy – Tisdagskul, Rättvik
17/7 2018 I Am Karate – Dalhalla, Rättvik
17/7 2018 Flat Foot – Larmtorget, Kalmar
20/7 2018 Mattias Lies – Trägårn, Rättvik
20/7 2018 Johanna Zackrisson & David Gunnarsson – Rättvik Bowling & Krog, Rättvik
20/7 2018 Jolina – Sveatorget, Borlänge
21/7 2018 Peter K – Sveatorget, Borlänge
21/7 2018 Henrik Rapp & Hanna – Trägårn, Rättvik
21/7 2018 Mattias Lies – Rättvik Bowling & Krog, Rättvik
21/7 2018 Malin Foxdal – Dalhalla, Rättvik
22/7 2018 Malin Foxdal – Dalhalla, Rättvik
23/7 2018 Besvärjelsen – Dalhalla, Rättvik
27/7 2018 Stefan Altzar – Trägårn, Rättvik
27/7 2018 Erik Sundin – Rättvik Bowling & Krog, Rättvik
27/7 2018 Summer Kid – Sveatorget, Borlänge
27/7 2018 Huskes – Rättvik Bowling & Krog, Rättvik
28/7 2018 Shotgun Wedding – Sveatorget, Borlänge
28/7 2018 Jolina Näs – Trägårn, Rättvik
28/7 2018 Nightshine – Rättvik Bowling & Krog
28/7 2018 Stefan Altzar – Rättvik Bowling & Krog
29/7 2018 Jolina Näs – Trägårn, Rättvik
30/7 2018 Jolina Näs – Trägårn, Rättvik
31/7 2018 Jolina Näs – Trägårn, Rättvik
31/7 2018 Vilma Flood – Dalhalla, Rättvik
1/8 2018 Erika Blackbird – Trägårn, Rättvik
1/8 2018 Johanna Zackrisson & David Gunnarsson – Rättvik Bowling & Krog, Rättvik
2/8 2018 Johanna Zackrisson & David Gunnarsson – Trägårn, Rättvik
2/8 2018 Erika Blackbird – Rättvik Bowling & Krog, Rättvik
3/8 2018 Johanna Zackrisson & David Gunnarsson – Sveatorget, Borlänge
3/8 2018 Erika Blackbird – Trägårn, Rättvik
3/8 2018 Jolina Näs – Rättvik Bowling & Krog, Rättvik
4/8 2018 Johanna Zackrisson & David Gunnarsson – Trägårn, Rättvik
4/8 2018 Erika Blackbird – Rättvik Bowling & Krog, Rättvik
4/8 2018 John Mitchell & Sofie Johnsson – Sveatorget, Borlänge
10/8 2018 Nightshine – Sveatorget, Borlänge
11/8 2018 Ellinor Brolin – Sveatorget, Borlänge
11/8 2018 I Am Karate – Kalmar Stadsfest, Kalmar
15/8 2018 V – Sabaton Open Air, Falun
15/8 2018 Chainwreck – Sabaton Open Air, Falun
15/8 2018 Brothers Of Metal – Sabaton Open Air, Falun
17/8 2018 Sugar Mae Baker – Sveatorget, Borlänge
18/8 2018 Mika Olavi – Sveatorget, Borlänge
31/8 2018 Shunk – Sveatorget, Borlänge
1/9 2018 Huskes – Kulturkalaset, Leksand
14/9 2018 Godlike Bear – Harrys, Borlänge
15/9 2018 David & Goliat – Kulturhuset tio14, Falun
4/10 2018 Jolina – Kulturhuset tio14, Falun
4/10 2018 VISKA – Kulturhuset tio14, Falun
5/10 2018 Wilma Pettersson Holmqvist – Kulturhuset tio14, Falun
5/10 2018 Erika Blackbird – Kulturhuset tio14, Falun
5/10 2018 Huskes – Dalapopkontoret, Borlänge
5/10 2018 Jolina – Dalapopkontoret, Borlänge
5/10 2018 The Major Seconds – Dalapopkontoret, Borlänge
6/10 2018 Jolina – Engelska Puben, Borlänge
12/10 2018 Broder Henrik Rapp – Kulturhuset tio14, Falun
17/10 2018 Ronnie Svenblad – Hotell Dalecarlia, Tällberg
20/10 2018 Kristal & Jonny Boy – Hedemora Out & Loud, Hedemora
20/10 2018 Flat Foot – Hedemora Out & Loud, Hedemora
14/11 2018 Nightshine – Valkas MJIC, Valka Lettland
17/11 2018 Ärkepucko – Hedemora Out & Loud, Hedemora
17/11 2018 Ceci Noir – Hedemora Out & Loud, Hedemora
18/11 2018 David & Golat – Kulturhuset tio14, Falun
22/11 2018 Annika Sillars – Kulturhuset tio14, Falun
30/11 2018 Broder Henrik Rapp – Dalapopkontoret, Borlänge
30/11 2018 David & Goliat – Dalapopkontoret, Borlänge
30/11 2018 Vilma Flood – Dalapopkontoret, Borlänge
2/12 2018 Niklas Rapp – Kulturhuset tio14, Falun
8/12 2018 Nightshine – Folkets Hus, Smedjebacken
11/12 2018 Godlike Bear – DUR för Musikhjälpen, Falun
11/12 2018 Summer Kid – DUR för Musikhjälpen, Falun
12/12 2018 Niklas Rapp – DUR för Musikhjälpen, Falun
12/12 2018 Hanna Gustavsson – DUR för Musikhjälpen, Falun
13/12 2018 Johannes Kotchy – DUR för Musikhjälpen, Falun
14/12 2018 Ceci Noir – DUR för Musikhjälpen, Falun
14/12 2018 Jonathan Wien – DUR för Musikhjälpen, Falun
15/12 2018 Huskes – DUR för Musikhjälpen, Falun
15/12 2018 – Andreas Ljusteräng – Hedemora Out & Loud, Hedemora

2017

1/7 2017 Hökartorget – Dalhalla
7/7 2017 Sugar Mae Baker – Luleå Hamnfestival
7/7 2017 Chikan – Luleå Hamnfestival
8/7 2017 Summer Kid – Luleå Hamnfestival
14/7 2017 The Major Seconds – Putte I Parken
14/7 2017 Andy And The Rockets – Putte I Parken
14/7 2017 ME THE TIGER – Putte I Parken
15/7 2017 Marigold – Putte I Parken
11/8 2017 Hanna Turi – Kalmar Stadsfest
12/8 2017 VCPS – Kalmar Stadsfest
2/9 2017 Godlike Bear – Leksands Kulturkalas
2/9 2017 LVRK – Leksands Kulturkalas
2/9 2017 Äventyret – Leksands Kulturkalas
2/9 2017 Mika Olavi – Leksands Kulturkalas
29/9 2017 Summer Kid – Falun Bowling & Krog
19/10 2017 Malte Orilley – Cosmopolite, Stockholm
19/10 2017 Summer Kid – Cosmopolite, Stockholm
15/11 2017 Erik Sundin – Magasinet, Falun
15/11 2017 Hanna Turi – Magasinet, Falun
3/12 2017 Erika Blackbird – Dalapopkontoret, Borlänge
3/12 2017 Chikan – Dalapopkontoret, Borlänge

Demoveckan

Demoveckan 2022

To be announced.

Demoveckan 2021 (v. 32)

DIKET (Falun/Smedjebacken)
Joel Burman (Borlänge)
Elia Guselius (Falun)
Orsakan (Gagnef)
Letter Before A (Borlänge)
Emma Pros Gustafsson (Borlänge)
Ooooklart (Borlänge/Leksand)

Demoveckan 2020 (v.9)

Erik Sundin (Falun)
Kilimaniaro (Rättvik)
Linnea Eklund (Mora)
Mudslide (Säter)
Oooklart (Borlänge)
Slackjaw Gazers (Mora)
Xion (Falun)

Demoveckan 2019 (v.30)

Ceci Noir (Ludvika)
Hula Kult (Leksand/Falun)
Miranda Michelle (Falun)
Radiohimlen (Avesta)
Tryin\’ Within (Hedemora)

Demoveckan 2019 (v.9)

Halla Alrefay (Falun)
Julia Wettergren (Borlänge)
Lill Boberg (Borlänge)
Max Björk (Falun)
Modern Explorer (Borlänge)
Peter Åberg (Falun)
Tusse (Leksand)

Demoveckan 2018 (v.30)

Andreas Ljusteräng (Säter)
Erika Blackbird (Borlänge)
Jay Malik (Säter)
Jonathan Wien (Falun)
Mental Klimax (Falun)
Miranda Söderström (Falun)
The Merit (Falun)

Demoveckan 2018 (v.9)

Beatrice Bylén (Hedemora)
Erika Blackbird (Borlänge)
Flesh & Bones (Rättvik)
Rosy Dem (Borlänge)
Shotgun Wedding (Säter)
Wilma Pettersson Holmqvist (Avesta)
Ärkepucko (Falun)

Demoveckan 2017

Aber INC (Rättvik/Leksand)
Backboons (Falun)
Fredrik Eklind (Falun)
Hanna Mattsson (Gagnef)
Raketklubben (Borlänge/Falun)
Ronja Pettersson (Borlänge)
Äventyret (Falun)

Föreläsningar

25/10 2022: Musikbranschens funktioner (Daniel Olsson – Rytmus, Borlänge
20/10 2022: Digital musikutgivning (Pelle Andersson) – Digital workshop
12/10 2022: Inspelad musik och upphovsrätt (Pelle Andersson) – BEMU, Borlänge
6/10 2022: Ljudteknik (Fredrik Johansson) – Digital workshop
5/10 2022: Musikbranschens funktioner (Daniel Olsson) – BEMU, Borlänge
10/3 2022: Demoinspelning (Tomas Bäcklund Thuneström) – Digital workshop
24/2 2022: Musikbranschens funktioner (Daniel Olsson) – Digital workshop
10/2 2022: Upphovsrätt (Thomas Karlsson) – Digital workshop
20/11 2021: Föreläsningsdag: Låtskrivande & artisteri (Louise Lennartsson) – Dalapopkontoret, Borlänge
20/11 2021: Föreläsningsdag: Musikjuridik (Mats Hidegård) – Dalapopkontoret, Borlänge
20/11 2021: Föreläsningsdag: Musik på Youtube (Erik Gossas) – Dalapopkontoret, Borlänge
21/1 2021: Sociala medier (Carolin Walther) – Digital workshop
14/1 2021: Digital musikutgivning (Pelle Andersson) – Digital workshop
7/1 2021: Ljudteknik (Fredrik Johansson) – Digital workshop
31/10 2020: Föreläsningsdag: Vanessa Park (Sociala medier) – Kulturhuset tio14, Falun
31/10 2020: Föreläsningsdag: Daniel Johansson (Streamingekonomin och framtidens musikbransch) – Kulturhuset tio14, Falun
31/10 2020: Föreläsningsdag: Birgitta Haller (Promotion) – Kulturhuset tio14, Falun
9/11 2019: Så funkar det: Anna Moore (Gör ditt varumärke till en hit) – Dalapopkontoret, Borlänge
9/11 2019: Så funkar det: Anna Lindholm (En grundläggande introduktion till musikbolagen och musikutgivning) – Dalapopkontoret, Borlänge
9/11 2019: Så funkar det: Josefina Carlbom (Musikjuridik) – Dalapopkontoret, Borlänge
9/11 2019: Så funkar det: Petter Seander (Bilden av dig själv – förbättra dina chanser att nå igenom bruset) – Dalapopkontoret, Borlänge
26/4 2019: Så funkar det: Anna Charlotta Gunnarsson (Kvinnorna som formade pophistorien) – Dalapopkontoret, Borlänge
3/4 2019: Så funkar det: Daniel Johansson (Linnéuniversitetet) – Dalapopkontoret, Borlänge
13/3 2019: Så funkar det: Anna Kornelia Åberg (BLNK) – Dalapopkontoret, Borlänge
20/2 2019: Så funkar det: Mathias Mattsson & Johan Lindgren (Pindify) – Dalapopkontoret, Borlänge
30/1 2019: Så funkar det – Putte Svensson Sahlin (Rumsren Rebell/Hultsfredsfestivalen) – Dalapopkontoret, Borlänge
30/1 2019: Så funkar det – Putte Svensson Sahlin (Rumsren Rebell/Hultsfredsfestivalen) – Rytmus Borlänge/Brunnsvik Fhs
9/1 2019: Så funkar det – Malin Veronica (PR & Management) – Dalapopkontoret, Borlänge
20/12 2018: Så funkar det – Fredrik Strage (Hur får man fans) – Djura Missionshus, Leksand
28/11 2018: Så funkar det – Josefina Carlbom (Musikjuridik) – Dalapopkontoret, Borlänge
28/11 2018: Så funkar det – Josefina Carlbom (Musikjuridik) – Högskolan Dalarna, Falun
7/11 2018: Så funkar det – Måns Katsler & Leif Adolfsson (Popen & pengarna) – Dalapopkontoret, Borlänge
1/11 2018: Annika Herlitz – Rosa Huset, Mora (med Sånglabbet)
10/10 2018: Så funkar det – Stefan Skoglund (Från arrangör till entreprenör) – Dalapopkontoret, Borlänge
5/10 2018: Arrangörsclinic – Så söker du pengar från Kulturrådet – Dalapopkontoret, Borlänge
26/9 2018: Så funkar det – Martina Ledinsky (A&R och skivbolag) – Dalapopkontoret, Borlänge
26/9 2018: Så funkar det – Martina Ledinsky (A&R och skivbolag) – Lugnetgymnasiet, Falun
5/9 2018: Så funkar det – Petter Seander (Viral marknadsföring) – Dalapopkontoret, Borlänge
5/9 2018: Så funkar det – Petter Seander (Viral marknadsföring) – Maximteatern, Borlänge
13/6 2018: Så funkar det – Dea Svensson (Youtube) – Dalapopkontoret, Borlänge
23/5 2018: Så funkar det – Carolina Eriksson (Förlag) – Dalapopkontoret, Borlänge
2/5 2018: Good Harvest – Mora gymnasium, Mora
25/4 2018: Så funkar det – Victor Schvarcz (Bokning) – Dalapopkontoret, Borlänge
25/4 2018: Så funkar det – Victor Schvarcz (Bokning) – Lugnetgymnasiwet, Falun
18/4 2018: Så funkar det – Karin Forsberg (Spotify) – Dalapopkontoret, Borlänge
18/4 2018: Så funkar det – Karin Forsberg (Spotify) – Rytmus Borlänge/Brunnsvik Fhs
14/4 2018: Karin Park – Andreasgården, Mora (med Sånglabbet)
14/2 2018: Good Harvest – Klockarskolan, Säter
30/1 2018: Kitok – Rytmus Borlänge/Brunnsvik Fhs
29/1 2018: Kitok – Dalapopkontoret, Borlänge
29/11 2017: Axel Sjöberg (fd Graveyard) – Falun Bowling och Krog
29/11 2017: Axel Sjöberg (fd Graveyard) – Rytmus Borlänge/Brunnsvik Fhs
8/9 2017: Kristian Anttila – Kopparhatten, Falun
8/9 2017: Kristian Anttila – Klockarskolan, Säter