Produktioner

Samproduktioner

2020
GAUPA (Falun)
- Alfahonan (Shooting Blanks) (singel)
- Vakuum (singel)
- Feberdröm (album)

Backboons (Säter, Falun, Avesta)
- Ring Of Love (singel)
- Devil In Heaven (singel)
- Burn Out (singel)
- Take Me Out (singel)
- Piece of My Heart (singel)
- Burnout (album)

Stiko Per Larsson (Leksand)
- Ett liv värt att dö för (singel)
- Vi som finns & de som försvann - med Peter LeMarc (singel)
- Vi som finns & de som försvann - med Peter LeMarc (vinylsingel)
- Flyktsagor - återsläpp (dubbel-LP)
- Kap Farväl - återsläpp (dubbel-LP)

Sanna Sjödén (Älvdalen)
- Krigsstigen (singel)

2019
Broder Henrik Rapp (Falun)
- Vad Gör Vi Sen? (singel)
- Överallt (singel)
- Idioter lär oss och vi lär varann (album)
- nöjdman (singel)

Hökartorget (Hedemora)
- Till T (singel)
- Cosa Nostra (singel)
- Idioterna vinner (album)

Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune
- Hope That You Want Me Too (singel)
- Let The Jukebox Play (singel)
- Don't It Make You Wanna Dance (album)
- Mot Ett Lyckligt Slut (singel)
- Du Är Inte Fri (singel)
- O Holy Night (singel)
- A Country Rockin' Christmas The Album (album)

Nightshine (Borlänge)
- Red Hot Moondance (singel)
- Golden Dreams (singel)
- Life Is Too Short Not To Dance (singel)
- Life Is Too Short Not To Dance (album)

2018
Summer Kid (Falun) albumproduktion
Jolina (Leksand) singelproduktion
David & Goliat (Falun/Leksand) singelproduktion
Vildeko (Borlänge) albumproduktion
Bäckman tolkar Hellzephyrs (Orsa) albumproduktion
Malin Foxdal (Falun) albumproduktion
Pole Siblings (Falun) albumproduktion
Marigold (Falun) album- och turnéproduktion
Mörkret (Falun) singelproduktion

Utgivningar

2020
GAUPA - Alfahonan (Shooting Blanks) (DALA210)
Gun Bun Baby - I Hear Them Calling (DALA214)
Tias Star - Sant som jag säger (DALA216)
chy - People Should Follow Their Dreams – Bedroom Version (DALA213)
Johan Eriksson – Så långt min längtan når (DALA219)
I Am Karate – 17 (DALA217)
Niklas Rapp – Time is all (I need, dad) (DALA208)
Gun Bun Baby – Tyke The Rebel Elephant (DALA215)
Are Lauritzen – Eden (DALA218)
Never Ending Project – Vakna (DALA221)
Radiohimlen – En Trasig Synth (DALA230)
Backboons – Ring Of Love (DALA224)
Niklas Rapp – Niklas Rapp (DALA196)
Niklas Rapp – Niklas Rapp – Deluxe Version (DALA236)
The Stupors – Whatcha Got? (DALA220)
GAUPA – Vakuum (DALA222)
Backboons – Devin In Heaven (DALA225)
Are Lauritzen – Dreaming (DALA231)
Stiko Per Larsson – Ett liv värt att dö för (DALA233)
I Am Karate – Good At First (DALA235)
Oh Please! – I Have Made A Mess Of What Could Have Been (DALA237)
Backboons – Burnout (DALA226)
Martin Riverfield & The Wheels OF Fortune – Allt ska bli bra (DALA234)
Are Lauritzen – The Golden Boy (DALA232)
Mattias Lies – Deadliest Of Stars (DALA238)
GAUPA – Feberdröm (DALA223)
The Stupors – Disconnected (DALA243)
chy – paradise (DALA241)
Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune – Drömmen om Amerika (DALA242)
Johan Eriksson – Hjältar av guld (DALA246)
Fanny Wedmark – Free (DALA247)
Radiohimlen – Törnfågeln (DALA244)
Oh Please! – Ride Into The Sun (DALA239)
Broder Henrik Rapp – Omgiven av idioter (DALA245)
Ärkepucko – Gator & Torg (DALA248)
Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune – Bakom Spegeln (DALA251)
Backboons – Take Me Out (DALA227)
I Am Karate – Sad People Laughing (DALA249)
Elias & The Wizzkids – Corona Song (DALA250)
Elias & The Wizzkids – Dalarna The Place I Call Home (DALA253)
Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune feat Annsofie Lindström – Om du tror på mig (DALA255)
Backboons – Piece Of My Heart (DALA228)
Bolaget – Fingrarna i halsen (DALA261)
Stiko Per Larsson med Peter LeMarc – Vi som finns & de som försvann (DALA260)
Raketklubben – Vi är slut (DALA252)
Mattias Lies – Maze of Blues (DALA257)
The Stupors – Stinking Thinking (DALA268)
Ärkepucko – Vasaru?! (DALA265)
Sperling – Det är inte skon (DALA259)
Backboons – Burnout (DALA229)
Ambassadors of the Sun – From The Shadows (DALA263)
Nightshine – Out For Tonight (DALA272)
Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune – På Svenska (DALA256)
Oh Please! – Seashells And Secrets (DALA267)
Erik Runeson feat. Björn Skifs – Slow Train Coming (DALA258)
The Dishonest Few – No Honor Among Thieves (DALA273)
nästet - Måla (DALA269)
Mattias Lies – Highs & Lows (DALA266)
Ärkepucko – Förklara (DALA277)
Radiohimlen – Nattens Lekar (DALA262)
Hökartorget – Remixerna Vinner (DALA276)
Raketklubben & Äventyret – Is i magen/Is i hjärtat (DALA275)
Ambassadors of the Sun – Orbiting a dead star (DALA264)
nästet – Fan (DALA279)
Joel Burman – Reach The Sky (DALA270)
Nightshine & Malm – Think About Me (DALA281)
Pyjamasorkestern & Ponnyn Pytte – Ponnyn Pyttes Sång (DALA282)
Pyjamasorkesten – Du kan va’ en hjälte (DALA283)
The Dishonest Few – Part IV: Witchcraft (DALA280)
Ärkepucko – Manifest (DALA287)
The Stupors – Temptation´s a Bitch (DALA286)
Raketklubben – Portugal (DALA285)
Maja Ottilia – Våra bästa år (DALA288)
Radiohimlen – Modern Tragedi (DALA284)
Niklas Rapp – Thoughts (DALA289)
The Dishonest Few – Dishonesty Prevails (DALA274)
Dead man’s path – I, abomination (DALA296)
Karin Green – Kärlekens Olika Ansikten (DALA290)
Maja Ottilia – Kalejdoskop (DALA294)
Sanna Sjödén – Krigsstigen (DALA295)
Raketklubben – Inte fucka upp nu (DALA292)

2019
Jay Malik - Save the best for last (DALA123)
Mental Klimax - Sane (DALA131)
Vildeko - AKT 0 (DALA127)
Sanna Sjödén - Kom Ihåg (DALA132)
Tangerine Tail - Chasing Your Tail (DALA135)
Martin Riverfield & The Wheels of Fortune - Hope That You Want Me Too (DALA129)
Power Of Rage - Power Of Rage (DALA130)
The Yellow Tower - The Yellow Tower (DALA134)
Broder Henrik Rapp - Säg Mig Vad Du Ser (DALA133)
Vulterra - Clear Skies (DALA136)
Various Artists - Musik från Ovansiljan 2018/19 (SORKCD01)
Raketklubben - Sen jag lämnade dig (DALA138)
El Sueco - The Beer Song (DALA140)
David & Goliat - Beauty’s Only Skin Deep (DALA051)
Hökartorget - Till T (DALA139)
Vraket - Yay, Another Straight White Man With a Beard And a Fucking Guitar (DALA143)
Sara Broman - Oh Darling (DALA142)
David & Goliat - Blissful Ignorance (DALA137)
Raketklubben - fuck dig, fan för dig (DALA141)
Sanna Sjödén – Ig Ir Ig (DALA151)
Martin Riverfield & The Wheels of Fortune – Let The Jukebox Play (DALA144)
Hökartorget – Cosa Nostra (DALA145)
VISKA – Stormproof Vest (DALA146)
Jolina feat. Mark Zero – Exhale You (DALA153)
Young Rich & Pitiful – …in Paris (DALA154)
Mattias Lies - Dr. Jekyll (DALA149)
VISKA – Lost Cause (DALA147)
Chikan – Tough Love (DALA150)
Hökartorget – Idioterna vinner (DALA156)
Martin Riverfield & The Wheels of Fortune - Don't It Make You Wanna Dance (DALA148) Broder Henrik Rapp - Vad Gör Vi Sen? (DALA152)
David & Goliat - David & Goliat (DALA155)
Never Ending Project - Super High (DALA157)
Mattias Lies - En plats på Jorden (DALA164)
Backboons - Good Old Song (DALA167)
Erika Blackbird - Diamonds In The Rough (DALA159)
David Ronnegard - Great Old Tree (DALA161)
She's Cake - Absolute Highschool Hits, Vol. 42 (DALA158)
The Stupors - Improvement (DALA168)
Godlike Bear - Liminal (DALA165)
Nightshine - Golden Dreams (DALA166)
David Ronnegard - The Light Of Livelong City (DALA162)
Sara Broman - Dragonfly (DALA163)
Stiko Per Larsson - Broarna Brinner (DALA171)
Jana Alexa - Your Girl (DALA170)
Backboons - Hurricane (DALA169)
Linnéa Englund - Tolkar Ted Gärdestad (DALA172)
Världsrymden - Våra Förfäders Simulation (DALA173)
Ateş – A Song Of Ice And Fire (DALA174)
Laven – The Verry Best Of (DALA177)
Stiko & Moraeus – Solen I Mitt Liv (DALA179)
Halla Alrefay – Lever Livet (DALA176)
Världsrymden – Samtidigt Längre Bort I Den Fjärde Dimensionen (DALA178)
The Yellow Tower - Hiraeth (DALA182)
Vulterra - Pattern Of Lights (DALA188)
Broder Henrik Rapp feat. Peter Morén - Överallt (DALA181)
Två Män & En Bas - Två Män & En Bas (DALA185)
Världsrymden - 1965 (Enligt Västerländsk Tideräkning) (DALA187)
Vulterra - Grounded Symphonies (DALA189)
Den Hemliga Musiken - I Stugan (DALA195)
JAKKOBI - Adam & Eve (DALA191)
Raketklubben - Astronaut (DALA86)
Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune – Mot Ett Lyckligt Slut (DALA192)
Världsrymden - Tidsresenären (DALA190)
Broder Henrik Rapp - Idioter lär oss och vi lär varann (DALA183)
Solitary Moan - Luna Lunatic (DALA194)
Martin Riverfield & Stiko Per Larsson - Du Är Inte Fri (DALA198)
Nightshine - Life Is Too Short Not To Dance (DALA193)
Chikan – Everybody’s Making A Profit (DALA197)
Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune – O Holy Night (DALA201)
Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune – A Country Rockin’ Christmas – The Album (DALA202)
Young Rich & Pitiful – Young Rich Pitiful Stupid and Sad (DALA203)
Nightshine - Life Is Too Short Not To Dance (DALA200)
Halla Alrefay - Tivoli (DALA204)
Stiko Per Larsson - Snöar på oss (DALA205)
Mattias Lies - Silver & Gold (DALA206)
Gun Bun Baby - It's Not Rocket Science (DALA211)
Broder Henrik Rapp - nöjdman (DALA209)
Johan Eriksson - I hundra år så har vi älskat dig (DALA212)
Niklas Rapp - Then (DALA207)

2018
Jolina - Perfect (DALA042)
chy - Human (DALA040)
TIN3X feat. LVRK - Alone (DALA043)
GAUPA - The Drunk Autopussy Wants To Fight You (DALA044)
Annica Sillars - Annica Sillars (DALA038)
LVRK - Mama Told Me (DALA029)
Helga - Battle Song (DALA045)
Vildeko - Darkness Let's Go (DALA046)
Erika Blackbird - A Feather Is Not A Bird (DALA048)
Soulsaga - "Mannen" (DALA053)
Dead Serious - Dark Confessions (DALA052)
Flat Foot - The Man From Soroca Part 1 (DALA050)
Third Brother - Follow The Footsteps On The Wall (DALA056)
Vildeko - Can You Hear Me Now? (DALA058)
chy - Hollow (DALA057)
Chainwreck - Fire Walks The Water (DALA049)
Nightshine - Shake Me (DALA042)
Summer Kid - Here She Comes (DALA041)
LVRK - Verge Of Verdict (DALA060)
Laven - The best of (DALA059)
Bäckman - Bäckman tolkar Hellzephyrs (och några till) (DALA062)
Raketklubben - Industristad (DALA063)
Julius Österberg - Dödsförälskad (DALA064)
Julius Österberg - Livet (DALA065)
Wilma Pettersson Holmqvist (DALA067)
Shunk - High Above (DALA055)
Hanna Gustavsson - Hela Natten Lyser Sommaren (DALA068)
Crashly & Curly - Believe Me (DALA070)
Nightshine - Shake Me Remixes (DALA061)
chy - They Say (DALA071)
GAUPA - GAUPA (DALA073)
Good Harvest - Never Could You Ever (DALA066)
Mattias Lies - Till Låns (DALA074)
LVRK - Heart to Heart (DALA072)
Godlike Bear - Believer (DALA075)
Summer Kid - Wake Me Up When I'm Famous (DALA047)
Mattias Lies - Arvet (DALA078)
Siarate - Dexed (DALA076)
Jay Malik - You (DALA077)
Martin Riverfield & The Wheels of Fortune - Finns det någon där uppe? (DALA082)
Nightshine - Struck By Lightning (DALA069)
The Stupors - The Stupors (DALA084)
Malin Foxdal - Swede Hollow (BLUE1801/DALA083)
Ärkepucko - Ta en till (DALA085)
Erik Runeson - Match In The Dark (DALA086)
Godlike Bear - Rites Of Passage (DALA087)
Backboons - Hurricane (DALA088)
Broder Henrik Rapp - Svarta Hem (DALA089)
Nightshine - Love Yourself (DALA090)
VISKA - Vildare kan ingen vara (DALA091)
Cecilia - Push (DALA095)
Martin Riverfield & The Wheels of Fortune - Dancing Queen (DALA093)
chy - Emotions (DALA092)
Broder Henrik Rapp - Är vi underhållna nu? (DALA094)
Mörkret - Mörkrets återkomst (DALA97)
Sanna Sjödén - Öppna Ögonen (DALA096)
Backboons - Comes Around (DALA099)
The Major Seconds - Angelo (DALA098)
Raketklubben - Nånting är fel (DALA103)
Tangerine Tail - Are You Excited (DALA104)
Backboons - How Do I Get You Now (DALA108)
LVRK - Landet Lagom (DALA100)
Young Rich & Pitiful - Ambitions on vacation (DALA105/CMR04)
Martin Riverfield and the Wheels of Fortune - Shine (DALA106)
Kapten Grå - Försök (DALA101)
Vulterra - Solar Surfer (DALA102)
Carl-Olov Johansson - I Am The Roots(DALA109)
El Sueco - Red Light / Who (DALA107)
Broder Henrik Rapp - Gräsänklingsgrav (DALA111)
Backboons - Color Stone (DALA115)
Jonathan Wien - By Your Side (DALA112)
Anders D Andersson - Följa (DALA110)
Göran Jans - Hedemora (DALA114)
Erika Blackbird - Endless Sea (DALA113)
Backboons - Looking For Love (DALA117)
VISKA - Angry Heart (DALA118)
John Mitchell & Sofie Jonsson - Gagnef Girl (DALA121)
Martin Riverfield and the Wheels of Fortune – A Rockin’ Christmas Vol 2 (DALA119)
Backboons – Summer Love (DALA124)
Jonathan Wien - Irreplaceable (DALA120)
Erik Runeson - God Rest Ye Merry, Gentlemen (DALA125)
Vulterra - Vapor Trails (DALA122)
Summer Kid - Happy freakin new year (DALA128)
Nightshine - Red Hoot Moondance (DALA116)
Andreas Ljusteräng - Fan vad grym jag är (DALA126)

2017
The Memory Returns - Blind (DALA001)
Chainwreck - Fire (DALA002)
Hökartorget - Känna Allt (DALA003)
Vildeko - Dancing Shadows (DALA004)
Nightshine - Dance (DALA005)
Andreas Ljusteräng - Galet Tokig I Säter (DALA006)
Pyjamasorkestern - Pyjamasorkestern (DALA007)
Uncanny - Liturgy (DALA008)
LVRK feat. Hanna Edlund - I Feel The Earth Moving (DALA009)
Chainwreck - Walks (DALA011)
Vildeko - Wolftown (DALA012)
Oil My Member - The Eggplant Session (DALA010)
Thenighttimeproject - Anti Meridian (DALA016)
VCPS - Out Of Bed (DALA014)
Summer Kid - Bike (DALA013)
Aber INC. - Give me my TV back! (DALA017)
Nightshine - The Queen (DALA015)
Uncanny - Splenium For Nyktophobia (DALA018)
Tant Grön, Tant Brun & Tant Börjeahlin - Värdelös (DALA019)
Chainwreck - The (DALA020)
Göran Jans & Companiet - Lyckliga Dar (DALA024)
Ärkepucko - Ohälsans Industri (DALA023)
Vraket - People Like You (DALA030)
Jolina - You (DALA021)
Jonathan Wien - Behind Every Scar (DALA028)
Äventyret - Daniel var i Finland (DALA027)
NORAK - Placebo (DALA022)
The Bergh - Big Sky Falls (DALA028)
Chainwreck - Water (DALA031)
Carl-Olov Johansson - Folkmusik från Rättvik (DALA033)
Stefan Altzar - The Postapocalyptic Cowboy Song (DALA034)
David & Goliat - You Reap Just What You Sow (DALA032)
Godlike Bear - After All (DALA035)
VCPS - Don't Wanna Be Your Baby (DALA025)
Stefan Altzar - Stefan Altzar (DALA037)

Återutgivningar:
Malin Foxdal - Nattfjäril (BLUE1001)
Malin Foxdal - Lång väg hem (BLUE1301)
Chainwreck - A season of hates perfection (ADR103)
Chainwreck - Chainwreck (ADR102)
Wahlström/Allard Duo - Källa (Krex Records CD002)
Enica - Enica (DALA039)
The Merit - Lions Cage (DALA79)
The Merit - Wired In Vein (DALA080)
The Merit - Gently Scented Liquid Soap (DALA081)
Karin Green - Mitt bultande hjärta (GVCD0802)
In Mourning - Monolith (ASH 068)
Karin Green - Vintersingel (GV1412)
Karin Green - Julsingel (GVCD0902)
Cousteau - Hjärtat Springer (H&H1401)
Den vedervärdige mannen från Säffle - Glasfjorden (PAC1901)
Karin Green – LP ”Brinn” 1982 (TR-031 47)
Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune - I'll Be Waiting (RIV02)
Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune - A Country Rockin' Christmas, Vol 1(RIV02)
Niklas Rapp - Övergångsrit (NRAPP01)
Niklas Rapp - Höger vänster höger (NRAPP02)
Niklas Rapp - Sparkles (NRAPP03)
Niklas Rapp - Miracles (NRAPP04)
Niklas Rapp - A Bible Short (NRAPP05)
Doris Hopp - Ali Boulala (DH201301)
Doris Hopp - Nu är partyt slut (DH201302)
Doris Hopp - Allt jag vill är att du vill (DH201303)
Doris Hopp - Ett eget hav av längtan (DH201401)
Alderman - Bending Patterns (ALDM1501)
Mother Of God - Mother Of God (RO003)
Mother Of God - Forging A New Path (MMF001)
Musikalen Oðerwais (ODCD 001)

Support

2020
Kulturgaraget (Avesta) - arrangörsstöd
Sara Yasmine (Smedjebacken) - marknadsstöd
SKOTT (Rättvik) - turnéstöd
I Am Karate (Mora/Falun) - marknadsstöd
BJOERN (Hedemora) - marknadsstöd
Niklas Rapp (Falun) - produktionsstöd
Anna Ihlis (Gagnef) - marknadsstöd
The Dishonest Few (Borlänge) - produktionsstöd
Nightshine (Borlänge) - marknadsstöd
Radiohimlen (Avesta) - produktionsstöd
Void Records (Rättvik) - arrangörsstöd
Twilight Force (Falun) - turnéstöd
Oh Please! (Falun) - produktionsstöd
Backbyns Loge Live (Leksand) - arrangörsstöd
BONBON (Leksand) - produktionsstöd
Broken Dreams (Borlänge) - arrangörsstöd
Deaf Rat (Borlänge) - turnéstöd
Sven-Holger & Skuggspelet (Hedemora) - produktionsstöd
Horndal (Avesta) - produktionsstöd
Jesper Lindell (Ludvika) - turnéstöd
Broder Henrik Rapp (Falun) - produktionsstöd
Markström Media (Falun) - produktionsstöd
Moonica Mac (Borlänge) - juridisk rådgivning
Broder Henrik Rapp (Falun) - produktionsstöd
Oh Please! (Falun) - marknadsstöd
Good Harvest (Falun) - turnéstöd
Mattias Lies (Falun) - marknadsstöd
Tibble Transsibiriska (Leksand) - turnéstöd
In Mourning (Vansbro) - produktionsstöd
Radiohimlen (Avesta) - produktionsstöd
Raketklubben (Borlänge) - marknadsstöd
Sperling (Borlänge) - produktionsstöd
Oh Please (Falun) - produktionsstöd
AD Infinitum (Falun) - marknadsstöd
Joel Burman (Borlänge) - produktionsstöd
Nästet (Borlänge) - produktionsstöd
Void Entertainment (Rättvik) - arrangörsstöd
Ambassadors of the Sun (Falun) - marknadsstöd
Martin Riverfield & The Wheels of Fortune (Falun) - marknadsstöd
Beatproddarpodden (Avesta) - marknadsstöd
Violet Days (Vansbro) - marknadsstöd
Bolaget (Falun) - produktionsstöd
Joel Burman (Borlänge) - produktionsstöd
Amanda Bergman & Petter Winnberg (Avesta) - arrangörsstöd
Bare Bones (Falun) - produktionsstöd
Jonas Nilsson (Avesta) - produktionsstöd
Kilimaniaro (Rättvik) - marknadsstöd
Kulturföreningen Garaget (Avesta) - arrangörsstöd
Sara Yasmine (Smedjebacken) - produktionsstöd
Raketklubben (Borlänge) - produktionsstöd
The Dishonest Few (Borlänge) - marknadsstöd
Kakafon Records (Leksand) - marknadsstöd
W.E.L.M.A. (Falun) - marknadsstöd
Dead man's path (Ludvika) - marknadsstöd
Sun Island Records (Mora) - produktionsstöd
Kent-Alfs (Mora/Älvdalen) - produktionsstöd
Stefan Nykvist (Älvdalen) - marknadsstöd
Elias & The Wizzkids (Falun) - marknadsstöd
Bolaget (Falun) - marknadsstöd
Are Lauritzen (Gagnef) - produktionsstöd
Erik Runeson (Vansbro) - marknadsstöd
PreHistoric Animals (Borlänge) - produktionsstöd

2019
Prop Dylan (Borlänge) - marknadsstöd
Blodskam (Falun) - produktionsstöd
Malin Jonsson (Malung-Sälen) - marknadsstöd
Hanna Gustavsson (Hedemora) - marknadsstöd
Raketklubben (Falun) - produktionsstöd
Void Records (Rättvik) - arrangörsstöd
The Bergh (Falun) - produktionsstöd
Enviken Records - marknadsstöd
Ceci Noir (Ludvika) - marknadsstöd
Twilight Force (Falun) - turnéstöd
BJOERN (Mora) - turnéstöd
Musikföreningen Svängremmen (Ludvika) - arrangörsstöd
Daniel Ögren (Leksand) - produktionsstöd
Flat Foot (Falun) - turnéstöd
Karin Park (Leksand) - produktionsstöd
Kulturföreningen Garaget (Avesta) - arrangörsstöd
Litens Anton Nilsson (Falun) - turnéstöd
Popkollo Dalarna (Dalarna) - arrangörsstöd
David Gunnarsson (Mora) - arrangörsstöd
Max Landergren (Falun) - produktionsstöd
PreHistorc Animals (Borlänge) - produktionsstöd
Avesta Ungdomsråd (Avesta) - arrangörsstöd
Ida Kabel (Borlänge) - marknadsstöd
Halla Alrefay (Falun) - produktionsstöd
Life and Death Parade (Falun) - produktionsstöd
Thenighttimeproject (Avesta) - produktionsstöd
Vilma Flood (Avesta) - marknadsstöd
Life And Death Parade (Falun) - produktionsstöd
Violet Days (Vansbro) - turnéstöd
Hugo Östby (Smedjebacken) - produktionsstöd
Maya Linder (Ludvika) - produktionsstöd
Mattias Lies (Falun) - marknadsstöd
Slutavverkning (Falun) - produktionsstöd
HELGA (Avesta) - marknadsstöd
Follow The Cipher (Falun) - turnéstöd
Kakafon Records (Leksand) - marknadsstöd
Red Nova (Ludvika) - marknadsstöd
Stiko Per Larsson (Leksand) - turnéstöd
Julius Österberg (Orsa) - turnéstöd
Magasinet Ny Night (Falun) - arrangörsstöd
BJOERN (Hedemora) - turnéstöd
Woodstockfirande på House Of Blues (Borlänge) - arrangörsstöd
Nyfiket (Rättvik) - arrangörsstöd
Mattias Lies (Falun) - marknadsstöd
Sheside (Falun/Borlänge) - arrangörsstöd
Good Harvest (Falun) - produktionsstöd
Stiko Per Larsson (Leksand) - produktionsstöd
Amazonrock (Vansbro) - arrangörsstöd
Jay Malik & J.K. (Säter) - produktionsstöd
Compunctio (Vansbro) - juridisk rådgivning
Halla Alrefay (Falun) - marknadsstöd
Void Records (Rättvik) - arrangörsstöd
Letters From The Colony (Borlänge) - turnéstöd
Inspirationsfestivalen (Orsa) - arrangörsstöd
Allsång på Udden (Leksand) - arrangörsstöd
Halla Alrefay (Falun) - produktionsstöd
Music Inspo 2019 (Rättvik) - arrangörsstöd
Tisdagskul (Rättvik) - arrangörsstöd
Amanda Bergman (Avesta) - arrangörsstöd
Stiko & Moraeus (Orsa/Leksand) - produktionsstöd
Violet Days (Vansbro) - turnéstöd
Vilma Flood (Avesta) - turnéstöd
Broder Henrik Rapp (Falun) - turnéstöd
Popkollo Dalarna (Dalarna) - arrangörsstöd
Filiz (Gagnef) - turnéstöd
Chikan (Borlänge) - marknadsstöd
In Mourning (Vansbro) - produktionsstöd
Backboons (Säter) - produktionsstöd
Mister Misery (Borlänge) - marknadsstöd
Tibble Transsibiriska (Leksand) - marknadsstöd
Godlike Bear (Säter) - produktionsstöd
Raketklubben (Borlänge) - marknadsstöd
Föreningen Rocknallen (Vansbro) - arrangörsstöd
PreHistoric Animals (Borlänge) - turnéstöd
Klubb Under Stjärnorna (Falun) - arrangörsstöd
Matilda Thuresson (Falun) - turnéstöd
Inge Steel (Hedemora) - marknadsstöd
Rättviks Unga Arrangörer (Rättvik) - arrangörsstöd
Ceci Noir (Ludvika) - turnéstöd
Halla Alrefay (Falun) - marknadsstöd
Koda (Mora) - juridisk rådgivning
Niklas Rapp (Falun) - produktionsstöd
Klubb Koppar (Falun) - arrangörsstöd
The Dishonest Few (Borlänge) - produktionsstöd
Stefan Nykvist (Älvdalen) - marknadsstöd
Klubb Under Stjärnorna (Falun) - arrangörsstöd

2018
Besvärjelsen (Vansbro/Borlänge) - produktionsstöd
Compunctio (Vansbro) - turnéstöd
Malin Foxdal (Falun) - marknadsstöd
Dice Records (Borlänge) - marknadsstöd
Skott (Rättvik/Stockholm) - produktionsstöd
Pyjamasorkestern (Leksand) - produktionsstöd
Rånda (Rättvik/Uppsala) - produktionsstöd
Stiko Per Larsson (Leksand) - marknadsstöd
Good Harvest (Falun) - turnéstöd
Nightshine (Borlänge) - marknadsstöd
Mary Read (Avesta) - produktionsstöd
VCPS (Falun) - produktionsstöd
Stefan Altzar (Borlänge) - marknadsstöd
Pandora Drive (Leksand/UK)
Magasinet By Night (Falun) - arrangörsstöd
Summer Kid (Falun) - turnéstöd
Flat Foot (Falun) - turnéstöd
Nightshine (Borlänge) - produktionsstöd
Ellie Åberg (Falun) - utbildningsstöd
chy (Borlänge) - marknadsstöd
Popkollo (Falun) - arrangörsstöd
Chainwreck (Falun/Avesta) - produktionsstöd
Flow Music Group (Rättvik) - marknadsstöd
Martin Riverfield And The Wheels Of Fortune (Falun) - produktionsstöd
Many Voices Speak (Avesta) - marknadsstöd
Summer Kid (Falun) - marknadsstöd
Hanna Gustavsson (Hedemora) - marknadsstöd
LVRK (Borlänge) - turnéstöd
Feministiskt Forum (Falun) - arrangörsstöd
Classic Car Week Music Challenge (Rättvik) - arrangörsstöd
In Mourning (Vansbro) - turnéstöd
Antarktis (Falun/Vansbro) - turnéstöd
Stiko Per Larsson (Leksand) - turnéstöd
VISKA (Falun) - produktionsstöd
Äventyret (Borlänge) - produktionsstöd
Void Records (Rättvik) - marknadsstöd
Compunctio (Vansbro) - produktionsstöd
Good Harvest (Falun) - marknadsstöd
Summer Kid (Falun) - marknadsstöd
John Lindberg Trio (Falun) - turnéstöd
Backboons (Falun) - produktionsstöd
Mattias Lies (Falun) - produktionsstöd
Kristal & Jonny Boy (Rättvik) - produktionsstöd
Kristal & Jonny Boy (Rättvik) - marknadsstöd
Mora Pride (Mora) - arrangörsstöd
chy (Borlänge) - marknadsstöd
Anna Ihlis (Gagnef) - turnéstöd
Borlänge Orkesterförening (Borlänge) - arrangörsstöd
Nyfiket (Rättvik) - arrangörsstöd
Jay Malik (Säter) - produktionsstöd)
I Am Karate (Falun/Stockholm) - marknadsstöd
Tisdagskul (Rättvik) - arrangörsstöd
Janssons Fik & Butik (Enviken) - arrangörsstöd
The Bear Pub (Mora) - arrangörsstöd
The Major Seconds (Malung-Sälen) - produktionsstöd
Hanna Turi (Falun/Stockholm) - produktionsstöd
Kjetil Nernes & Karin Park (Leksand) - turnéstöd
Malungsfors Visfestival (Malung-Sälen) - arrangörsstöd
Skenstafestivalen (Säter) - arrangörsstöd
Gamrocken (Ludvika) - arrangörsstöd
Sanna Sjödén (Mora) - produktionsstöd
Dalecarlia Music Festival (Borlänge) - arrangörsstöd
Lilla Helfvetet (Mora) - arrangörsstöd
Tibble Transibiriska (Leksand) - turnéstöd
Lastkaj 14 (Hedemora) - turnéstöd
Raketklubben (Borlänge) - produktionsstöd
Flat Foot (Falun) - turnéstöd
Broder Henrik Rapp (Falun) - marknadsstöd
Traktorturnén (Leksand) - arrangörsstöd
Föreningen Svängremmen (Ludvika) - arrangörsstöd
I Am Karate (Falun/Stockholm) - turnéstöd
MIO (Mora) - produktionsstöd
Betty Goes A Go-Go (Borlänge) - produktionsstöd
Godlike Bear (Säter) - produktionsstöd
Sara Yasmine (Smedjebacken) - produktionsstöd
Miss Li (Borlänge) - produktionsstöd
Helga (Avesta) - produktionsstöd
Kakafon Records (Leksand) - produktionsstöd
Compunctio (Vansbro) - Juridisk Rådgivning
Void Records (Rättvik) - arrangörsstöd
Ge Vatten-galan (Falun) - arrangörsstöd
Sork Records (Mora) - produktionsstöd

2017
Stiko Per Larsson (Leksand) - turnéstöd
iakds (Falun) - turnéstöd
Jakob Jennerholm Hammar (Falun) - turnéstöd
videoapelsin (Falun) - turnéstöd
Carl Waldemar (Falun) - mentorsstöd
Välgörenhetsgalan 2017 (Falun) - arrangörsstöd
Broken Dreams - Konsert med Jonny Fritz (Borlänge) - arrangörsstöd
Good Harvest (Falun) - turnéstöd
SKOTT (Rättvik/Stockholm) - turnéstöd
Marit Leja (Falun/Göteborg) - produktionsstöd
Coming Ohm Productions (Borlänge) - produktionsstöd
Flat Foot (Falun) - turnéstöd
Flow Music Group (Rättvik) - produktionsstöd
Teknikeralliansen (Dalarna) - marknadsstöd
Pyjamasorkestern (Leksand) - marknadsstöd
Festival i Trädgården (Borlänge) - arrangörsstöd
Soulsaga (Borlänge) - marknadsstöd
Love Street Music (Falun) - turnéstöd
Flow Music Group (Rättvik) - marknadsstöd
ME THE TIGER (Falun) - turnéstöd
Andreas Ljusteräng (Säter) - produktionsstöd
Hanna Turi (Falun/Stockholm) - marknadsstöd
The Sensitives (Falun) - marknadsstöd
Mika Olavi (Ludvika) - marknadsstöd
Strangers Candy (Avesta) - marknadsstöd
Godlike Bear (Säter) - produktionsstöd
Klubb Koppar (Falun) - arrangörsstöd
Hanna Turi (Falun/Stockholm) - produktionsstöd
Äventyret (Borlänge/Falun) - marknadsstöd
Magasinet By Night (Falun) - arrangörsstöd
Twilight Force (Falun) - produktionsstöd
Good Harvest (Falun) - ansökningshjälp
Marigold (Falun/Borlänge) - ansökningshjälp
Erik Sundin (Falun) - produktionsstöd
Letters From The Colony (Borlänge) - produktionsstöd
Pole Siblings (Falun) - produktionsstöd
The Open Up And Bleeds (Falun) - produktionsstöd
Horndal (Avesta/Stockholm) - produktionsstöd
The Memory Returns (Ludvika) - turnéstöd
Strangers Candy (Avesta) - marknadsstöd
På Andra Sidan Swede Hollow/Malin Foxdal (Falun) - produktionsstöd
Vraket (Falun) - produktionsstöd
Tibble Transibiriska (Leksand) - produktionsstöd
Mimikry (Borlänge) - produktionsstöd
The Sensitives (Falun) - produktionsstöd
Annica Sillars (Falun) - produktionsstöd
De Lyckliga Kompisarna (Falun/Sthlm) - turnéstöd
Enviken Records (Falun) - marknadsstöd
Prop Dylan (Borlänge) - turnéstöd
Sven-Holger & Skuggspelet (Hedemora) - marknadsstöd
Lab 259 (Stockholm/Borlänge) - produktionsstöd

Konserter

2020
6/1 2020 - Sanna Sjödén - Guide Arena, Falun
11/1 2020 Raketklubben - Guide Arena, Falun
31/1 2020 Martin Riverfield & Annsofie Lindström - Stjärngalan, Borlänge
31/1 2020 I Am Karate - Stjärngalan, Borlänge
31/1 2020 Jesper Lindell - Stjärngalan, Borlänge
31/1 2020 Rånda - Stjärngalan, Borlänge
6/2 2020 Broder Henrik Rapp - Stora Torget, Falun
8/2 2020 Nightshine - Svenska Skidspelen, Falun
8/2 2020 Never Ending Project - Guide Arena, Falun
9/2 2020 Nightshine - Svenska Skidspelen, Falun
11/2 2020 John Mitchell & Sofie Jonsson - Guide Arena, Falun
21/2 2020 Mattias Lies - Liljan, Borlänge
22/2 2020 I Am Karate - Hedemora Out & Loud, Hedemora
28/2 2020 The Sigourney Weavers - Liljan, Borlänge
2/3 2020 Stiko Per Larsson - Sveriges Radio, Falun
2/3 2020 Niklas Rapp - Sveriges Radio, Falun
2/3 2020 Vilma Flood - Sveriges Radio, Falun
4/3 2020 Halla Alrefay - Guide Arena, Falun
31/3 2020 Stiko Per Larsson - Kulturhuset tio14 (livestream)
1/4 2020 Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune - Kulturhuset tio14 (livestream)
2/4 2020 P-Floyd - Kulturhuset tio14 (livestream)
3/4 2020 GAUPA - Kulturhuset tio14 (livestream)
4/4 2020 Broder Henrik Rapp - Dalecarlia Music Awards (livestream)
4/4 2020 Moonica Mac - Dalecarlia Music Awards (livestream)
4/4 2020 Tusse - Dalecarlia Music Awards (livestream)
7/4 2020 Ellinor Brolin - Kulturhuset tio14 (livestream)
8/4 2020 Broder Henrik Rapp - Kulturhuset tio14 (livestream)
9/4 2020 Tusse - Kulturhuset tio14 (livestream)
16/4 2020 Johan Eriksson - Kulturhuset tio14 (livestream)
30/4 2020 Anna Ihlis & Hanna Enlöf - Kulturhuset tio14 (livestream)
30/4 2020 Stiko Per Larsson - Kulturhuset tio14 (livestream)
30/4 2020 Bengan Janson - Kulturhuset tio14 (livestream)
22/5 2020 Larz-Kristerz - Kulturhuset tio14 (livestream)
30/5 2020 Bolaget - Kulturhuset tio14 (livestream)
4/6 2020 Sperling - Kulturhuset tio14 (livestream)
5/6 2020 Backboons - Kulturhuset tio14 (livestream)

2019
31/1 2019 - Summer Kid - Stjärngalan 2019, Borlänge
31/1 2019 - Tusse - Stjärngalan 2019, Borlänge
31/1 2019 - Stiko Per Larsson - Stjärngalan 2019, Borlänge
31/1 2019 - Nightshine - Stjärngalan 2019, Borlänge
9/2 2019 - Broder Henrik Rapp - Jalas Arena, Falun
14/2 2019 - Void Records - Melodifestivalens förfest, Leksand
23/2 2019 - Stefan Altzar - Hedemora Out & Loud. Hedemora
8/3 2019 - Broder Henrik Rapp - Falun Bowling & Krog
9/3 2019 - Ojiichan - Gårdscaféet, Leksand
15/3 2019 - Ellinor Brolin - Arrangörsdag, Falun
16/3 2019 - Sanna Sjödén - Hedemora & Loud, Hedemora
29/3 2019 - I Am Karate - Krogkultur, Västervik
5/4 2019 - Vilma Flood - Riksidrottsförbundets konferens, Stockholm
13/4 2019 - Broder Henrik Rapp - Record Store Day, Borlänge
20/4 2019 - Godlike Bear - Hedemora Out & Loud, Hedemora
27/4 2019 - Betty Goes A Go-Go - Garaget, Avesta
7/5 2019 - BJOERN - Cosmopolite, Stockholm
7/5 2019 - Vilma Flood - Cosmopolite, Stockholm
18/5 2019 - Broder Henrik Rapp - Hedemora Out & Loud, Hedemora
18/5 2019 - Godlike Bear - Garaget, Avesta
24/5 2019 - Mika Olavi - Dalapopkontoret, Borlänge
24/5 2019 - Chikan - Dalapopkontoret, Borlänge
24/5 2019 - Anna Ihlis - Dalapopkontoret, Borlänge
25/5 2019 - Stiko Per Larsson - Rocknallegalan, Vansbro
31/5 2019 - Broder Henrik Rapp - Garaget, Avesta
31/5 2019 - Joel & Elias - Trägårn, Leksand
1/6 2019 - Martin Riverfield - Bergströms Galleria, Falun
1/6 2019 - Sanna Sjödén - Bergströms Galleria, Falun
1/6 2019 - Hanna Turi - Bergströms Galleria, Falun
1/6 2019 - Broder Henrik Rapp - Bergströms Galleria, Falun
1/6 2019 - Jolina Näs - Trägårn, Rättvik
6/6 2019 - Stiko Per Larsson, Åfesten, Falun
7/6 2019 - Lill Boberg, Åfesten, Falun
7/6 2019 - John Mitchell & Sofie Jonsson, Åfesten, Falun
7/6 2019 - Joel och Elias - Trägårn, Leksand
7/6 2019 - Fredrik Svensson & Michelle Berglind - Trägårn, Rättvik
8/6 2019 - Fredrik Svensson & Michelle Berglind - Trägårn, Leksand
8/6 2019 - Joel och Elias - Trägårn, Rättvik
14/6 2019 - Daniel Korning - Trägårn, Leksand
15/6 2019 - Ceci Noir - Kajkrogen, Ludvika
15/6 2019 - Erika Blackbird - Kajkrogen, Ludvika
21/6 2019 - Hanna Turi - Midsommarfirande Gropen, Leksand
21/6 2019 - Broder Henrik Rapp - Midsommarfirande Gropen, Leksand
22/6 2019 - Fredrik Svensson & Michelle Berglind - Trägårn, Leksand
28/6 2019 - Joel & Elias - Trägårn, Leksand
28/6 2019 - David Gunnarsson & Axel Thorslund - Trägårn, Rättvik
29/6 2019 - David Gunnarsson & Axel Thorslund - Trägårn, Leksand
29/6 2019 - Erik Sundin - Trägårn, Rättvik
2/7 2019 - Vilma Flood - Almedalsveckan, Visby
5/7 2019 - Sandra Gidlöf - Trägårn, Leksand
5/7 2019 - Daniel Korning - Trägårn, Rättvik
6/7 2019 - David Gunnarsson & Axel Thorslund - Harrys, Falun
6/7 2019 - Daniel Korning - Trägårn, Leksand
6/7 2019 - Erik Sundin - Trägårn, Rättvik
12/7 2019 - Broder Henrik Rapp - Putte i Parken, Leksand
12/7 2019 - Backboons - Putte i Parken, Leksand
12/7 2019 - Världsrymden - Putte i Parken, Leksand
12/7 2019 - Follow Him To The End Of The Desert - Putte i Parken, Leksand
12/7 2019 - Sandra Gidlöf - Trägårn, Leksand
13/7 2019 - Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune - Putte i Parken, Leksand
13/7 2019 - Rånda - Putte i Parken, Leksand
13/7 2019 - Violet Days - Putte i Parken, Leksand
13/7 2019 - Broder Henrik Rapp - Luleå Hamnfestival, Luleå
13/7 2019 - Backboons - Komidsommar, Dala-Floda
13/7 2019 - Erik Sundin - Trägårn, Leksand
18/7 2019 - John Mitchell & Sofie Jonsson - Allsång på Udden, Leksand
23/7 2019 - Nightshine - Tisdagskul, Rättvik
23/7 2019 - Broder Henrik Rapp - Larmtorget, Kalmar
25/7 2019 - Broder Henrik Rapp - Allsång på Udden, Leksand
29/7 2019 - Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune - Classic Kalaset, Rättvik
1/8 2019 - Backboons - Larmtorget, Kalmar
1/8 2019 - Ellinor Brolin - Allsång på Udden, Leksand
2/8 2019 - Ceci Noir - Garaget, Avesta
3/8 2019 - Fredrik Svensson & Michelle Berglind - Harrys, Falun
8/8 2019 - Broder Henrik Rapp - GAFFA-vagnen Way Out West, Göteborg
9/8 2019 - Joel & Elias - Harrys, Falun
13/8 2019 - PreHistoric Animals - Sabaton Open Air, Falun
13/8 2019 - GAUPA - Sabaton Open Air, Falun
13/8 2019 - Deaf Rat - Sabaton Open Air, Falun
24/8 2019 - Sanna Sjödén - Hedemora Out & Loud, Hedemora
21/9 2019 - Introtius - Hedemora Out & Loud, Hedemora
4/10 2019 - David Rönnegård - Liljan, Borlänge
5/10 2019 - Erik Sundin - Guide Arena, Falun
16/10 2019 - Lill Boberg - Guide Arena, Falun
19/10 2019 - Broder Henrik Rapp - Guide Arena, Falun
19/10 2019 - Filiz - Hedemora Out & Loud, Hedemora
22/10 2019 - Max John Avalon - Cosmopolite, Stockholm
22/10 2019 - Filiz - Cosmopolite, Stockholm
25/10 2019 - Broder Henrik Rapp - Krogkultur, Västervik
26/10 2019 - Broder Henrik Rapp - Musik Non Stop, Hultsfred
26/10 2019 - Martin Riverfield - Guide Arena, Falun
8/11 2019 - Världsrymden - Liljan, Borlänge
8/11 2019 - Hugo Östby - Pitchers, Borlänge
9/11 2019 - Världsrymden - Hedemora Out & Loud, Hedemora
12/11 2019 - Martin Riverfield - Faluns Företagarvecka, Falun
15/11 2019 - Joel & Elias - Pitchers, Borlänge
16/11 2019 - Andreas Ljusteräng - Guide Arena, Falun
22/11 2019 - Hugo Östby - Pitchers, Borlänge
27/11 2019 - Mattias Lies - Guide Arena, Falun
29/11 2019 - John Mitchell - Pitchers, Borlänge
30/11 2019 - Världsrymden - Teatern, Vansbro
6/12 2019 - Världsrymden - Garaget, Avesta
6/12 2019 - Hugo Östby - Pitchers, Borlänge
11/12 2019 - Johannes Kotschy - Guide Arena, Falun
11/12 2019 - Jolina - Guide Arena, Falun
12/12 2019 - Halla Alrefay - Gylle Skola, Borlänge
13/12 2019 - Kilimaniaro - Pitchers, Borlänge
14/12 2019 - John Mitchell & Sofie Jonsson - Hedemora Out & Loud, Hedemora
20/12 2019 - Fredrik Svensson & Michelle Berglind - Pitchers, Borlänge
24/12 2019 - Broder Henrik Rapp - Frälsningsarmén, Borlänge

2018
26/1 2018 chy - Dalapopkontoret, Borlänge
26/1 2018 Nightshine - Dalapopkontoret, Borlänge
26/1 2018 LVRK - Dalapopkontoret, Borlänge
9/3 2018 Marigold - Falun Bowling & Krog, Falun
14/3 2018 Erika Blackbird & Miss Merit - En Lokal, Avesta
16/3 2018 Storgards - Leksands Sparbank, Leksand
9/4 2018 Ojiichan - Orsa företagsvecka (Marab), Orsa
28/4 2018 Pyjamasorkestern - Familjedag Sveatorget, Borlänge
30/4 2018 Nightshine - Valborgsfirandet, Leksand
18/5 2018 Ellinor Brolin - Näringslivsfrukost, Borlänge
25/5 2018 Summer Kid - Kafé Leningrad, Riga (Lettland)
26/5 2018 Summer Kid - Sweden Days, Jurmala (Lettland)
8/6 2018 Ellinor Brolin - Å-festen, Falun
8/6 2018 Nightshine - Seasidefestivalen, Falun
8/6 2018 chy - Å-festen, Falun
12/6 2018 Ellinor Brolin - Vandringsturnén, Hedemora
26/6 2018 Nightshine - Tisdagskul, Rättvik
28/6 2018 Äventyret - Sveatorget, Borlänge
29/6 2018 Jolina Näs - Trägårn, Rättvik
29/6 2018 Godlike Bear - Sveatorget, Borlänge
29/6 2018 Rånda - Dalecarlia Music Festival, Borlänge
30/6 2018 Hanna Gustavsson - Sveatorget, Borlänge
30/6 2018 Jolina Näs - Trägårn, Rättvik
30/6 2018 Nightshine - Dalecarlia Music Festival, Borlänge
1/7 2018 Flat Foot, Dalhalla, Rättvik
4/7 2018 Marigold - Dalhalla, Rättvik
6/7 2018 Henrik och Niklas Rapp - Trägårn, Rättvik
6/7 2018 Jolina Näs - Rättvik Bowling & Krog, Rättvik
6/7 2018 Vilma Flood - Luleå Hamnfestival, Luleå
7/7 2018 Stefan Altzar - Rättvik Bowling & Krog, Rättvik
7/7 2018 Jolina Näs - Trägårn, Rättvik
11/7 2018 Äventyret - Skenstafestivalen, Säter
13/7 2018 Mattias Lies - Trägårn, Rättvik
13/7 2018 Shunk - Putte i Parken, Leksand
13/7 2018 GAUPA - Putte i Parken, Leksand
13/7 2018 Billion Dollar Babies - Putte i Parken, Leksand
14/7 2018 Jolina - Putte i Parken, Leksand
14/7 2018 Nightshine - Putte i Parken, Leksand
14/7 2018 Jana - Putte i Parken, Leksand
14/7 2018 Mattias Lies - Trägårn, Rättvik
17/7 2018 Kristal & Jonny Boy - Tisdagskul, Rättvik
17/7 2018 I Am Karate - Dalhalla, Rättvik
17/7 2018 Flat Foot - Larmtorget, Kalmar
20/7 2018 Mattias Lies - Trägårn, Rättvik
20/7 2018 Johanna Zackrisson & David Gunnarsson - Rättvik Bowling & Krog, Rättvik
20/7 2018 Jolina - Sveatorget, Borlänge
21/7 2018 Peter K - Sveatorget, Borlänge
21/7 2018 Henrik Rapp & Hanna - Trägårn, Rättvik
21/7 2018 Mattias Lies - Rättvik Bowling & Krog, Rättvik
21/7 2018 Malin Foxdal - Dalhalla, Rättvik
22/7 2018 Malin Foxdal - Dalhalla, Rättvik
23/7 2018 Besvärjelsen - Dalhalla, Rättvik
27/7 2018 Stefan Altzar - Trägårn, Rättvik
27/7 2018 Erik Sundin - Rättvik Bowling & Krog, Rättvik
27/7 2018 Summer Kid - Sveatorget, Borlänge
27/7 2018 Huskes - Rättvik Bowling & Krog, Rättvik
28/7 2018 Shotgun Wedding - Sveatorget, Borlänge
28/7 2018 Jolina Näs - Trägårn, Rättvik
28/7 2018 Nightshine - Rättvik Bowling & Krog
28/7 2018 Stefan Altzar - Rättvik Bowling & Krog
29/7 2018 Jolina Näs - Trägårn, Rättvik
30/7 2018 Jolina Näs - Trägårn, Rättvik
31/7 2018 Jolina Näs - Trägårn, Rättvik
31/7 2018 Vilma Flood - Dalhalla, Rättvik
1/8 2018 Erika Blackbird - Trägårn, Rättvik
1/8 2018 Johanna Zackrisson & David Gunnarsson - Rättvik Bowling & Krog, Rättvik
2/8 2018 Johanna Zackrisson & David Gunnarsson - Trägårn, Rättvik
2/8 2018 Erika Blackbird - Rättvik Bowling & Krog, Rättvik
3/8 2018 Johanna Zackrisson & David Gunnarsson - Sveatorget, Borlänge
3/8 2018 Erika Blackbird - Trägårn, Rättvik
3/8 2018 Jolina Näs - Rättvik Bowling & Krog, Rättvik
4/8 2018 Johanna Zackrisson & David Gunnarsson - Trägårn, Rättvik
4/8 2018 Erika Blackbird - Rättvik Bowling & Krog, Rättvik
4/8 2018 John Mitchell & Sofie Johnsson - Sveatorget, Borlänge
10/8 2018 Nightshine - Sveatorget, Borlänge
11/8 2018 Ellinor Brolin - Sveatorget, Borlänge
11/8 2018 I Am Karate - Kalmar Stadsfest, Kalmar
15/8 2018 V - Sabaton Open Air, Falun
15/8 2018 Chainwreck - Sabaton Open Air, Falun
15/8 2018 Brothers Of Metal - Sabaton Open Air, Falun
17/8 2018 Sugar Mae Baker - Sveatorget, Borlänge
18/8 2018 Mika Olavi - Sveatorget, Borlänge
31/8 2018 Shunk - Sveatorget, Borlänge
1/9 2018 Huskes - Kulturkalaset, Leksand
14/9 2018 Godlike Bear - Harrys, Borlänge
15/9 2018 David & Goliat - Kulturhuset tio14, Falun
4/10 2018 Jolina - Kulturhuset tio14, Falun
4/10 2018 VISKA - Kulturhuset tio14, Falun
5/10 2018 Wilma Pettersson Holmqvist - Kulturhuset tio14, Falun
5/10 2018 Erika Blackbird - Kulturhuset tio14, Falun
5/10 2018 Huskes - Dalapopkontoret, Borlänge
5/10 2018 Jolina - Dalapopkontoret, Borlänge
5/10 2018 The Major Seconds - Dalapopkontoret, Borlänge
6/10 2018 Jolina - Engelska Puben, Borlänge
12/10 2018 Broder Henrik Rapp - Kulturhuset tio14, Falun
17/10 2018 Ronnie Svenblad - Hotell Dalecarlia, Tällberg
20/10 2018 Kristal & Jonny Boy - Hedemora Out & Loud, Hedemora
20/10 2018 Flat Foot - Hedemora Out & Loud, Hedemora
14/11 2018 Nightshine - Valkas MJIC, Valka Lettland
17/11 2018 Ärkepucko - Hedemora Out & Loud, Hedemora
17/11 2018 Ceci Noir - Hedemora Out & Loud, Hedemora
18/11 2018 David & Golat - Kulturhuset tio14, Falun
22/11 2018 Annika Sillars - Kulturhuset tio14, Falun
30/11 2018 Broder Henrik Rapp - Dalapopkontoret, Borlänge
30/11 2018 David & Goliat - Dalapopkontoret, Borlänge
30/11 2018 Vilma Flood - Dalapopkontoret, Borlänge
2/12 2018 Niklas Rapp - Kulturhuset tio14, Falun
8/12 2018 Nightshine - Folkets Hus, Smedjebacken
11/12 2018 Godlike Bear - DUR för Musikhjälpen, Falun
11/12 2018 Summer Kid - DUR för Musikhjälpen, Falun
12/12 2018 Niklas Rapp - DUR för Musikhjälpen, Falun
12/12 2018 Hanna Gustavsson - DUR för Musikhjälpen, Falun
13/12 2018 Johannes Kotchy - DUR för Musikhjälpen, Falun
14/12 2018 Ceci Noir - DUR för Musikhjälpen, Falun
14/12 2018 Jonathan Wien - DUR för Musikhjälpen, Falun
15/12 2018 Huskes - DUR för Musikhjälpen, Falun
15/12 2018 - Andreas Ljusteräng - Hedemora Out & Loud, Hedemora

2017
1/7 2017 Hökartorget - Dalhalla
7/7 2017 Sugar Mae Baker - Luleå Hamnfestival
7/7 2017 Chikan - Luleå Hamnfestival
8/7 2017 Summer Kid - Luleå Hamnfestival
14/7 2017 The Major Seconds - Putte I Parken
14/7 2017 Andy And The Rockets - Putte I Parken
14/7 2017 ME THE TIGER - Putte I Parken
15/7 2017 Marigold - Putte I Parken
11/8 2017 Hanna Turi - Kalmar Stadsfest
12/8 2017 VCPS - Kalmar Stadsfest
2/9 2017 Godlike Bear - Leksands Kulturkalas
2/9 2017 LVRK - Leksands Kulturkalas
2/9 2017 Äventyret - Leksands Kulturkalas
2/9 2017 Mika Olavi - Leksands Kulturkalas
29/9 2017 Summer Kid - Falun Bowling & Krog
19/10 2017 Malte Orilley - Cosmopolite, Stockholm
19/10 2017 Summer Kid - Cosmopolite, Stockholm
15/11 2017 Erik Sundin - Magasinet, Falun
15/11 2017 Hanna Turi - Magasinet, Falun
3/12 2017 Erika Blackbird - Dalapopkontoret, Borlänge
3/12 2017 Chikan - Dalapopkontoret, Borlänge

Demoveckan 2020 (v.9)

Erik Sundin (Falun)
Kilimaniaro (Rättvik)
Linnea Eklund (Mora)
Mudslide (Säter)
Oooklart (Borlänge)
Slackjaw Gazers (Mora)
Xion (Falun)

Demoveckan 2019 (v.30)

Ceci Noir (Ludvika)
Hula Kult (Leksand/Falun)
Miranda Michelle (Falun)
Radiohimlen (Avesta)
Tryin' Within (Hedemora)

Demoveckan 2019 (v.9)

Halla Alrefay (Falun)
Julia Wettergren (Borlänge)
Lill Boberg (Borlänge)
Max Björk (Falun)
Modern Explorer (Borlänge)
Peter Åberg (Falun)
Tusse (Leksand)

Demoveckan 2018 (v.30)

Andreas Ljusteräng (Säter)
Erika Blackbird (Borlänge)
Jay Malik (Säter)
Jonathan Wien (Falun)
Mental Klimax (Falun)
Miranda Söderström (Falun)
The Merit (Falun)

Demoveckan 2018 (v.9)

Beatrice Bylén (Hedemora)
Erika Blackbird (Borlänge)
Flesh & Bones (Rättvik)
Rosy Dem (Borlänge)
Shotgun Wedding (Säter)
Wilma Pettersson Holmqvist (Avesta)
Ärkepucko (Falun)

Demoveckan 2017

Aber INC (Rättvik/Leksand)
Backboons (Falun)
Fredrik Eklind (Falun)
Hanna Mattsson (Gagnef)
Raketklubben (Borlänge/Falun)
Ronja Pettersson (Borlänge)
Äventyret (Falun)

Showcase

2/11 2017 David & Goliat - Manifest On Tour, Borlänge
2/11 2017 Soulsaga - Manifest On Tour, Borlänge
2/11 2017 Sugar Mae Baker - Manifest On Tour, Borlänge
2/11 2017 Jolina - Manifest On Tour, Borlänge
2/11 2017 LVRK - Manifest On Tour, Borlänge
31/1 2018 Brothers Of Metal - We Love Local Music/Southside, Stockholm
21/2 2018 Raketklubben - We Love Local Music/Southside, Stockholm
17/4 2018 LVRK - We Love Local Music/PSB, Stockholm
17/4 2018 Summer Kid - Utbudsdag Kristinehallen, Falun
10/2 2019 Martin Riverfield & The Wheels Of Fortune - Bingolotto, Göteborg
X